×
2024. 04 19.

A Real Madrid és a Liverpool az első továbbjutók

2018.03.07 - 02:34

A címvédő Real Madrid odahaza és idegenben is megverte a Paris Saint-Germain-t a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, így jutott tovább az első számú európai kupasorozatba.

Kimondatlanul is azért áldoztak a közel-keleti tulajdonosok egymilliárd eurónál is sokkal többet a PSG-re, hogy a párizsiak ékessége végre BL-aranyat nyerjen, a nyáron a Neymar kegyeiért folyó harcban minden rekordot megdöntöttek – és hatalmas balszerencséjükre a brazil csúcsigazolás éppen a BL-címvédő elleni derbin nem játszhatott, sérülése miatt.

Kétgólos hátrányban, de idegenben rúgott góllal futottak neki a visszavágónak a franciák, akik két helyzetig is eljutottak a szünetig, csakhogy a vendégek közben ziccert hibáztak.

Alphonse Areola a pihenőt követően tehetetlen volt Cristiano Ronaldo közeli fejese után. A portugál találata eldöntötte a párharcot, majd a PSG motorja, Marco Verratti teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát.

Fantasztikusan szurkoltak mindezek ellenére is a hazai drukkerek, amit a csapat egyenlítéssel hálált meg. Edinson Cavani góljára a vendégek két kapufával válaszoltak, végül Casemiro találata állította be a végeredményt.

„Megvan a továbbjutás, most már a bajnokságra kell koncentrálnunk — nyilatkozta a győztes csapat edzője, Zinédine Zidane. — Minden játékosom remekelt ma. Egységesnek kell lennünk, mint ahogyan ma este is egységesek voltunk! Ma nagyon erős ellenfelet vertünk meg, szoros mérkőzésen. Jól kezdtünk, végig koncentráltunk, megvalósítottuk az eltervezett taktikát, és megérdemelten nyertünk. Nagyon örülök, gratulálok a játékosaimnak.”

A francia újságírók elsősorban arról kérdezték a PSG szakvezetőjét, Unai Emery-t, hogy kíván-e hosszabbítani a párizsi alakulatnál, vagy a nyáron lejáró szerződése után távozik a kispadról. „Ma nem gondolok a jövőmre, hogy hosszabbítok-e a PSG-vel — mondta a spanyol edző. —Mindannyian meg szeretnénk nyerni a BL-t, a lehető leghamarabb, ám türelmesnek kell lennünk továbbra is, egy nyerő csapatot kell építenünk. Biztos vagyok benne, hogy ez a gárda képes élen végezni a BL-ben, a szurkolóink ezen a napon már meg is nyerték a sorozatot. Nem csalódás kikapni a Madridtól, de kiesni a legjobb tizenhat csapat között az már csalódás. Az első mérkőzésen dőlt el a párharc, pedig ott nyolcvan percig jobbak voltunk náluk. Ennek a meccsnek a hatvan százalékán ők irányítottak, a maradék negyven százalékkal meg nem sokra mentünk.”

Ezen a találkozón egyébként Cristiano Ronaldo beállította a holland Ruud van Nistelrooy 2003-ban felállított rekordját: mivel kedden gólt fejelt a királyi gárda 33 esztendős támadója, sorozatban kilenc BL-találkozón szerzett legalább egy gólt, erre korábban csak a Manchester United és a Real Madrid korábbi kiválósága volt képes.

Ronaldo legutóbb tavaly májusban, az Atlético Madrid elleni BL-elődöntő visszavágóján maradt gólképtelen a legrangosabb európai kupasorozatban. Aztán a cardiffi döntőben két gólt szerzett a Juventus ellen, a mostani szezonban pedig a Real Madrid mind a nyolc találkozóján eredményes volt. Ebben az idényben CR összesen tizenkét gólt szerzett – ezzel nem meglepő módon vezeti a BL-góllövőlistát.

A nap másik mérkőzésán a Liverpool 0–0-t játszott a Porto elleni visszavágón, ám az idegenbeli remek teljesítménye révén 5–0-s összesítéssel – 2008–2009-es szezon óta először – bejutott a legjobb nyolc közé.

Az angliai este a végig lelkesen szurkoló portugál drukkerekről, és arról maradhat emlékezetes, hogy könnyen lehet, Iker Casillas 167. BL-meccse a spanyol kapus számára az utolsó volt a legrangosabb európai kupasorozatban.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Paris Saint-Germain – Real Madrid 1–2 (Cavani 71. perc, illetve C. Ronaldo 52., Casemiro 80.; kiállítva: Verratti 66. – PSG); továbbjutott: a Real 5–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

Liverpool – FC Porto 0–0; továbbjutott: a Liverpool, 5–0-s összesítéssel.