×
2024. 04 24.

A Red Bull szárnyakat adott Verstappennek

2019.06.30 - 18:27

Ebben az idényben először volt három színű a Forma–1-es nagydíj-hétvége dobógja, de hatalmas meglepetésre a dobogó legfelső fokára nem a Mercedes, de a Ferrari pilótája sem állhatott fel.

Hatalmas meglepetésre a Honda motorral hajtott Red Bull Racing autóját intették le a kockás zászlóval elsőként Spielbergben, ahol vasárnap rendezték meg a Forma–1-es világbajnokság 9. fordulóját, az Osztrák Nagydíjat: Max Verstappen szárnyra kapott a csapatának otthonában rendezett futam utolsó harmadába, és az első helyig meg sem állt. A holland a szó szoros értelmében mindent rombolt maga előtt, hiszen az utolsó előzése a sportfelügyelők elé került: Charles Leclerc-kel akad kicsit össze az előzés pillanatában – úgy tűnt, ki is szorította a Ferrari monacói pilótáját –, így került az első helyre a Red Bull versenyzője.

A vasárnapi futam egyébként borzalmasan kezdődött Verstappennek, hiszen a rajt pillanatába beragadt a második rajtkockába, és öt helyet esett vissza. A rajt győztese Sebastian Vettel volt, aki a 10. helyről indult, ugyanis a szombati időmérő edzé utolsó harmadában nem tudott mért kört teljesíteni. Vasárnap az első kerékcserét követően a harmadik helyig sikerült feljönnie. A német kerékcseréjénél egyébként nagyot hibázott a Ferrari, hiszen a csapat nem jött ki időben az új abroncsokkal, így az átlagosnál 3 másodperccel lett hosszabb a boxkiállása. „Szerencséjére” Hamiltonnak megsérült az első szárnya, ezért a brit kerékcseréjét orrkúpcserével párosították, így a Mercedes kiállása is hosszabb volt, amely kedvezett a német ellenfelének. Ketten egyébként még meccseltek egyet a futam végén, de ebből a csatából is a német jött ki győztesként.

Leclerc jól indult, és az első pillanattól kezdve elhúzott a mezőny élén. Viszont Vertappen nagyon erős időket autózott, így a gumikopással küzdő Bottast is beérte, majd – miután a csapatnak arra panaszkodott, hogy a motorja nem úgy húz, mint ahogy azt szerette volna – az 56. körben simán leelőzte a finn pilótát is. Tizenöt kör elég volt a hollandnak, hogy ledolgozza az 5 másodperces hátrányt Leclerc mögött, két körrel a vége előtt pedig előzni is tudott.

Egyelőre nem született döntés a Verstappen-Leclerc ügyben. Ha nem változik az állása, akkor elmondható, hogy a Honda első győzelmét aratta a Forma–1-be való visszatérése óta.