Ervin
17 °C

A románok elleni sikerrel egy meccsre az elődöntőtől

2014.12.14 - 05:27

A nagyszerűen küzdő magyar válogatott egy góllal legyőzte a román csapatot a magyar–horvát rendezésű női kézilabda Európa–bajnokság debreceni középdöntőjében szombaton, így maradt esélye arra, hogy az elődöntőbe jusson.

Teltház előtt, remek hangulatban zajlott a mérkőzés, de az első gólra öt és fél percet kellett várni. Addig ugyanis mindkét csapat agresszíven védekezett, nem sok esélyt adott az ellenfelének, ráadásul mindkét kapus, Kiss Éva és Paula Ungureanu is remek formában volt. Gheorghe Tadici szövetségi kapitány tanítványai csak a 11. percben találtak be először (2–1), majd egy újabb 20û1-es sorozat után Tadici már a 14. percben időt kért. A románoknál több poszton csere történt, míg a magyarok hullámvölgybe kerültek, a legnagyobb ziccerek is kimaradtak, a kapuban Ungureanu sziporkázott, ennek eredményeként a román csapat egyenlített (18. perc: 4–4). Németh András szövetségi kapitány is cserélt, ettől újra lendületbe jött a házigazda együttes, és Chintoan büntetése alatt ellépett 8–5-re. Az előny kiharcolásában jelentős érdemei voltak a debreceni nevelésű Kissnek, aki nagyon jól védett ebben a szakaszban.

10–8-as állásról kezdődött a második félidő, amikor Németh András szövetségi kapitány pályára küldte a Planéta, Mayer kettőst, amely rögtön gólt hozott össze. Az ex–győri Brădeanu azonban gondoskodott róla, hogy csapata ne szakadjon le. Mindkét oldal keményen védekezett, ugyanakkor a magyar átlövéseket egyre jobb százalékkal védte Ungureanu. A románok legnagyobb ásza, Neagu bevágta a büntetőjét, ezzel a „trikolórok” először vezettek (14–13). Triscsuk először rontott hétméterest ezen az Eb-n 16 jó kísérlet után. Pârvuţ kiállítása alatt viszont éppen ő javított, ráadásként Tomori fordított. Neagu sem adta alább és sorra dobta a gólokat, a 48. percben, a románok 17–15-ös vezetésénél már nyolcadszor talált be. Az Eb-re frissen becserélt Tóth Gabriella hatperces magyar gólcsendet tört meg, ám továbbra sem volt ütőképes a támadóalakzat, hiába cserélt sokat a kapitány. az utolsó öt perc 19–17-es román vezetésről indult, de fogcsikorgatva sikerült egyenlíteni. Ciuciuletét kiállították, létszámfölényben pedig Bódi már a magyarokat juttatta előnyhöz (20–19). Bulath sem úszta meg Neagu lerántását, de a románok legjobbja azután mellé lőtt, majd még támadó szabálytalanságot is fújtak. A románok 11 másodperccel a vége előtt megkapták a labdát ám Neagu utolsó kísérleténél Kiss kitolta a labdát a bal felső saroknál.

A lefújás után egymás nyakába borultak a magyarok, a csarnok pedig szinte felrobbant a hangorkánban.

„A kapusteljesítményünk és a védekezésünk nagyon jó volt, a nagyon erős román csapattól kevés gólt kaptunk. A támadójáték viszont gyengére sikerült, minden játékosomtól többet várok támadásban, de a küzdőszellem olyan magas szintű volt, hogy ezzel a gyenge támadójátékkal is nyerni tudtunk” – nyilatkozta a találkozó után Németh András

Tadici, a románok szövetségi kapitánya kiemelte, hogy a magyar csapat rászolgált a győzelemre, de hozzátette: ha nem lettek volna ilyen balszerencsések, győzhettek vagy legalább pontot szerezhettek volna. A bírókkal nem kívánt különösebben foglalkozni, csupán annyit jegyzett meg, hogy volt több vitatható ítéletük.

A magyarok dánok elleni hétfői találkozójának a tétje az lesz, hogy melyik csapatnak marad esélye a négy közé kerülésre.

Női kézilabda Európa–bajnokság, középdöntő, I. csoport (Debrecen), 1. forduló

Magyarország – Románia 20–19 (10–8)

Norvégia – Spanyolország 29–26 (16–16)

Dánia – Lengyelország 28–19 (9–9).

Az állás: 1. Norvégia 6 pont, 2. Magyarország 4 (75–69), 3. Spanyolország 4 (82–77), 4. Dánia 3, 5. Románia 1, 6. Lengyelország 0.

Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik az ötödik helyért játszik.