×
2024. 04 19.

A románok már továbbjutottak

2017.12.05 - 23:38

A roman női kézilabda-válogatott már biztosította helyét a Németországban zajló világbajnokság nyolcaddöntőjében, miután kedd este legyőzte a csoportkör harmadik fordulójában a 2014-es Európa-bajnoki ezüstérmes Spanyolországot.

A találkozó első negyed órája az ibériaiaké volt, hiszen Pena és társainak sikerült két gól távolságra maguk mögött tartani a románokat. Azonban a 15. percben Buceschi egyenlített (6–6), majd Neagu hetesből szerzett találatával először vezettek a mérkőzésen (7–6). Hatalmas taktikai csata kezdődött, aminek eredményeként hét percent keresztül egyik kaput sem sikerült bevenni, így a 27. percben még cask 9–6-os állást mutatott az eredményjelző.

Fordulás után, a 34. percben ismét a spanyol együttes vezetett (9–10), tíz perccel később pedig kettő volt a két csapat között (12–14). Az 57. percben Neagu góljával viszont Románia vette át az irányítást (18–17), 37 másodperccel a vége előtt pedig Buceschi hetese zárta a találkozót (19–17).