Emma
12 °C

A rutin győzött a lendület fölött: elődöntőben a németek

2014.07.04 - 23:01

A német válogatott egygólos győzelmet aratott a francia csapat felett a brazíliai labdarúgó-világbajnokság pénteki negyeddöntőjében, ezzel elsőként került a legjobb négy közé.

A találkozó első komoly helyzte a franciák előtt adódott a 7. percben, de Benzema lövése célt tévesztett. Nem sokkal később a Nationalelf az első igazi lehetőségét gólra váltotta, így ezután Didier Deschamps együttesének kellett futnia az eredmény után. A németek átengedték a területet, emiatt 10-15 percig nagyrészt az ő térfelükön folyt a játék. Joachim Löw futballistái aztán ritmust váltottak, néhányszor újra veszélyeztettek, de nem sikerült növelniük az előnyüket.

Fordulás után mindkét csapat hasonló intenzitással vetette bele magát a játékba, valamivel talán a francia válogatott volt veszélyesebb, de a németek is könnyen mentek át támadásba a védekezésből, és nem egyszer veszélyeztettek.

A hajrá kezdetén Schürrle kétszer is eldönthette volna a meccset, de előbb a kapus Llorisba lőtte a labdát, néhány perccel később pedig Varane-t találta telibe. A ráadás utolsó percében a franciák előtt is adódott egy hatalmas helyzet, de Benzema közeli, léc alá tartó lövését öt méterről Neuer hárította.

„Azt tettük, amit kellett, csakhogy egy nálunk jóval rutinosabb csapattal találtuk szembe magunkat – értékelt Didier Deschamps, a franciák szövetségi kapitánya. – Fizikailag erősebbek voltak, ezért is tudtak abból a rögzített helyzetből gólt szerezni. Mindent megpróbáltunk, sajnálom, hogy nem jártunk sikerrel. Ellenfelünk hozzá van szokva az ilyen csatákhoz, de még így sem hiányzott sok… Megvolt bennünk az eltökéltség, hogy messzebbre jussunk, de összességében a helyünkön vagyunk.”

„Elképesztő forróság volt, a meccs nagyon lüktetett, a játékosok teljesen elfáradtak. A csapat meccsről meccsre fejlődik, mindenki nagyon koncentrált és összpontosított, és mindenki jól dolgozott” – mondta a mérkőzést követően Joachim Löw, a németek szövetési kapitánya.

A németek sorozatban negyedszer jutottak el vb-n az elődöntőig, ez korábban még egyetlen válogatottnak sem sikerült.

A fináléba kerülésért a Brazília - Kolumbia találkozó győztesével játszanak majd jövő kedden.

Negyeddöntő

Franciaország - Németország 0-1 (0-1)

Gólszerző: Hummels (13. perc).

Franciaország: Hugo Lloris - Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho (Laurent Koscielny, 72. perc), Patrice Evra - Paul Pogba, Yohan Cabaye (Loic Remy, 73.), Blaise Matuidi - Mathieu Valbuena (Olivier Giroud, 85.), Karim Benzema, Antoine Griezmann.

Németország: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels, Benedikt Höwedes - Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira - Thomas Müller, Toni Kroos (Christoph Kramer, 90+2. perc), Mesut Özil (Mario Götze, 83.) - Miroslav Klose (André Schürrle, 69.).

Fotó: fifa.com