×
2024. 04 20.

A Sevilla és az AS Roma is negyeddöntős

2018.03.14 - 05:43

Először jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé a Sevilla, miután a manchesteri nyolcaddöntő-visszavágón az United otthonában nyert.

A spanyol alakulat a hazai 0–0 után bravúros teljsítményt nyújtott kedd este Angliában, a 2–1-es győzelme pedig negyeddöntőt ért a háromszoros Európa Liga-győztesnek, a EL címvédő elleni párharcban.

A keddi mérkőzés egyébként a hajrában dőlt el: a Sevilla házi BL-gólkirálya, Wissam Ben Yeddert a 72. percben állt be Muriel cseréjeként, és két perccel később máris vezetést szerzett csapatának (0–1). Mire a United felocsúdott, már kétgólos volt a hátránya: a 78. percben Ben Yedder teljesen üresen maradt a hosszú saroknál és közelről a kapuba fejelt – David de Gea még belekapott a labdába, de az egyértelműen áthaladt a gólvonalon (0–2). Ben Yedder 7 BL-mérkőzésnél és 8 gólnál jár! A 84. percben Romelu Lukaku még szépített (1–2), de ez már későn jött, a spanyolok megérdemelten jutottak tovább.

„Ez volt hosszú évek óta a leginkább csalódást keltő teljesítmény, amit európai kupában egy angol csapattól láttam. Fogalmam sincs, mi volt a United terve ma estére, mert kényelmesen játszott, semmit nem siettetett, játékosai nem támadták le a Sevillát egészen addig, amíg nulla-kettőre nem álltak” — foglalta össze alighanem sokak gondolatát Ally McCoist a BBC Radio 5-nak.

A játéknap másik találkozóján az AS Roma Edin Dzeko 52. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert, így 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal kiharcolta a legjobb nyolc közé jutást a Sahtar Donyeck ellenében.

Az előző tíz idényben egyszer sem fordult elő, hogy egynél több olasz együttes szerepelt volna a negyeddöntőben. Most viszont ketten is ott lesznek a mezőnyben, hiszen korábban az elmúlt két szezon döntőse, a Juventus is kiharcolta múlt héten a legjobb nyolc közé jutást.

Legutóbb a 2006–2007-es szezonban az AS Roma és az AC Milan volt a legjobb nyolc között, az utóbbi pedig meg is nyerte a sorozatot. A 2002–2003-as kiírásban is hasonló volt a helyzet, akkor két olasz csapat játzotta a döntőt is, akkor is a Milna nyert.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Manchester United – Sevilla 1–2 (R. Lukaku 84. perc, illetve Ben Yedder 74., 78.); továbbjutott: a Sevilla, 2–1-es összesítéssel.

AS Roma – Sahtar Donyeck 1–0 (E. Dzeko 52. perc); továbbjutott: a Roma, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.