2024. 04 23.
Béla

A Târgovişte nyerte az első meccset

2012.05.04 - 07:31

A házigazda CSM Târgovişte női kosárlabdacsapata nyerte csütörtök este a Szatmárnémeti VSK elleni a három győztes mérkőzésig tartó döntő összecsapást első találkozóját.

A szatmáriak játéka az utolsó negyedben omlott össze. Az első fél órában ugyanis Dan Fleşeriu edző tanítványai jól tartották magukat, és az első és második negyedben is kétszer szerzett négy pontos előnyt (4–9, 26–30). A második felvonás vége előtt három másodperc hiányzott, hogy a VSK mehessen egy pontos előnnyel a szünetre, viszont Amra Mehmedic triplájára a szatmári születésű Cristina Ciocan válaszolt távoli találattal (35–33). A 25. percben ismét vezettek a „piros–fehérek” (40–42), viszont az utolsó pihenőig a CSM négyre növelte előnyét (48–44), a 34. percben ezt megduplázta (52–44) azt. A negyedik negyedben csak Khadijah Whittington volt eredményes, viszont az öt pontja kevés volt, hogy tartsa a VSK a lépést a „narancsokkal”, így tizenöt pontos előnnyel nyert a CSM.

Pénteken 19 órakor a második mérkőzéssel folytatódik a döntő Târgoviştén. A találkozót – akárcsak a tegnapit – a Laurenţiu Gigoraş, Alin Faur bírópáros vezeti. A mérkőzést a Digi Sport 2 élőben közvetíti.

Döntő, 1. mérkőzés: CSM Târgovişte – Szatmárnémeti VSK 64–49 (22:18, 13:15, 13:11, 16:5). VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Mehmedic (7, 1, 2), Orosz (1, 2, 1), Mészáros A. (1, 3, 0), Ivan (17, 4, 0), Giurgiu (0, 1, 1), Whittington (10, 7, 0), Părău (9, 4, 4), Freeman (4, 10, 0).