×
2024. 04 25.

A tizedik nyeretlen meccs

2017.05.19 - 17:30

Gyenge játékot mutatott az FC Olimpia és a Târgoviște is, így a pénteken élőben közvetített meccs nem fényezte a másodosztály szintjét. A szatmáriak zsinórban tizedik mecsükön nem tudnak nyerni.

Lejáratja magát a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a másodosztályos bajnokság hajrájában. Bogdan Andone vezetőedző már egy utazó keretre való létszámot sem tudott összehozni, 15 játékossal ment a Chindia Târgoviște elleni meccsre. Valter Heil sárga lapos eltíltás miatt, Adrian Ciul, Tony Kanaloş, Cosmin Bura és Adrian Voicu pedig állítólagos sérülések miatt maradtak itthon. Így Andone három srácot hívott meg a csikócsapattól: a 18 éves Szőlősi Fernandot és Vasile Chitașt és a 15 éves Alin Văsăliét. Mellettük a 28 éves kapus, Marius Șuta ült még cserepadon, a többiek a pályán voltak. A mérkőzés utolsó perceiben mindhárom srác beállt csereként.

A pénteki meccs viszont nagyon gyenge színvonalú volt. Az első feljegyezhető helyzetet a 25. percben jegyezhettük, amikor Cristian Cherchez fél méterről a kapufába rúgta a jobbról keresztbe ívelt labdát, de tíz másodperccel később a hazai együttes már vezetett: a Chindia csatáránál maradt a kipattanó labda, aki egy laza testmozdulattal becsapta Ciprian Durușt, majd visszaemelte a labdát jobb oldalra, ahol zavartalanul érkezett Cristian Neguț, és közelről a kapuba fejelte a labdát (1–0).

Azelőtt és utána sem történtek izgalmas dolgok a pályán. Silviu Pană távoli lövése csak azért jelentett némi veszélyt Teodor Meilă kapujára, mivel a hazaiak hálóőre „vagányságból” mellel vette le a labdát, amely felpattanva kevés híján a kapuba fordult vissza. Az Olimpia játékosai ezen kívül ötlettelenül, amatőr csapat szintjén játszottak. Az ellenfél kapuja elé érve tehetetlenek voltak, és addig passzolgattak a 16-os előtt, amíg târgovișteiek el nem vették a lasztit.

A második félidő is meddő szatmári mezőnyfölénnyel kezdődött, de Laurențiu Roșu közeli kapura tartó lövésén kívül nem sok minden történt a pályán. Az 56. percben akár 11-est is ítélhetett volna a ploiești-i játékvezető, Adrian Illyeş, amikor Denis Dumitrașcu kaszálta el hátulról Vasile Popot a 16-os vonalon. A játékvezető viszont szabadrúgást ítélt, amit az avasújfalui srác messze a kapu felett rúgott el.

A 84. percben Neguț távoli lövése ébresztette fel a szunnyadó közönséget, de Bogdan Dascălu könnyedén védte a középre tartó labdát.

Végezetül frissítsük fel az FC Olimpia 2017-es pályán jegyzett mérlegét: 1 győzelem, 2 döntetlen és 8 vereség. A február 25-i brassói győzelem után csak egy meccset nyert még az Olimpia, zöldasztalnál szerzett három pontot a le ne játszott Tatrangi Unirea elleni bajnokin. Szerdán így még bezsebel három pontot az Olimpia, hiszen a CSM Râmnicu Vâlceával sem játszik. Remélhetően azért a három pontért egyik játékos sem fog meccsprémiumért kuncsorogni…

Liga 2, 35. forduló

Chindia Târgoviște – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–0 (1–0).

Gólszerző: Neguț 25. perc.

Chindia: Meilă – Pătru (Nisipeanu, 58. perc), Vătavu, Ispas, Martac, Stoica (Pencea, 58.), Honciu, Mihai, Dumitrașcu, Neguț, Cherchez (Grigore, 87.). Vezetőedző: Nicolae Croitoru.

Olimpia: Dascălu – Duruș, Mureșan, Krausz, Faur, Rus (Văsălie, 90. perc), Villand, Pană, Pop, Roșu (Szőlősi, 90.), Erdei (Chitaș, 85.). Vezetőedző: Bogdan Andone.