×
2024. 04 20.

A vártnál simább VSK–siker

2014.11.15 - 16:17

Csak az első öt percben volt szoros a Szatmárnémeti VSK – Nagyszebeni HC férfi kézilabda bajnoki mérkőzés, azután viszont a házigazdák akarata érvényesült a pályán, tíz gól különbséggel nyert szombaton Nicolae Istrate edző legénysége.

A másodosztály B–csoportjának 9. fordulójában két azonos pontszámú csapat találkozott egymással a Both Katalin Sportteremben, ezért egy szoros mérkőzésre számított mindenki. Így volt ez a 4. percig, amikor még a vezetést is átvette a szebeni alakulat (2–3). A következő öt és fél perc alatt viszont gyors ellentámadásokkal fordított a VSK (8–3) és innen már nem volt kérdés a győztes kiléte. Bár a szatmári kapusok nem álltak a helyzet magaslatán, ezúttal a védelem jól zárt, és a támadásban is elég jól teljesítettek a fiúk. A 13. percben már hét (12–5), a szünetig pedig kilencre nőtt a szatmári for (23–14). Fordulás után sem változott a játék képe, kivéve, hogy a szebeniek a bírókon vezették le a tétlenségük miatt felgyűlt feszültségüket. Ezért többször lettek kiállítva játékosaik és az edzőt is büntették a bírók. Az emberelőnyöket kihasználva a 38. percben tíz volt közte (28–18) és ez a különbség már csak egyszer volt nagyobb, fél perccel a vége előtt, amikor Varga értékesített hétméterese után 40–29-es állást mutatott az eredményjelző. Utolsó támadásukat értékesítette a vendégalakulat, így maradt a tíz pontos különbség a végére, a VSK pedig megőrizte az 5. helyét a táblázatban.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!

Férfi kézilabda, A–osztály, B–csoport, 9. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagyszebeni HC 40–30 (23–14).

VSK: Cioroiu 7 védés, Pogyină 6, Cutoi 1 – Mateş 5 gól, Ungar 4, Clipea 3, Morar 9, Oláh 8 (ebből 1 hétméteresből), Mureşan 7, Varga 2 (1x7), Pop 2.