A végén feltámadt a VSK
Utoljára módositva: 2013-03-13 18:46:03

A Szatmárnémeti VSK nem hajtotta ki magát a Temesvári Danzio elleni bajnoki mérkőzésen, végül hozták a kötelező két pontot. Szombaton rangadót játszanak a lányok, a CSM Târgovişte érkezik.

Freeman (piros mez) 42 pontos hatékonysági mutatóval a meccs MVP-je volt

Jobban bírta a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Temesvári Danzio elleni, szerdai bajnoki mérkőzés hajráját, végül tizenkét ponttal nyert a Bega–parti városban Dan Fleşeriu edző együttese.

A találkozó elején úgy tűnt, hogy a szatmári lányoknak nem lesz gond a két pont begyűjtése, de a 8. percben a hazaiak átvették a vezetést (18–17) és tíz percen keresztül irányítottak. A 13. percben már hattal is vezetett a Danzio (29–23), amikor rákapcsoltak a szatmáriak, és lassan ledolgozták a hátrányt is, végül a 18. percben ismét vendégvezetést mutatott az eredményjelző (33–34). Drye és Freeman pontjaival egy perc alatt hétre nőtt az előny (33–40), majd Ardeleanu triplájával 35–43-as állásnál ért véget az első félidő. A szünet után görcsösen kezdett mindkét csapat, de Freemannak sikerült tizenkettőig vinni a fórt (37–49, 24. perc). Ellazultak a szatmáriak, és a hazaiak – a rengeteg hiba ellenére – az második kétperces pihenőig ledolgoztak tíz pontot a hátrányból (52–54), így az utolsó negyed izgalmasnak ígérkezett. Azonban Szlimák, Părău, Whittington, Kovacsevics és Freeman egy hétperces 14–0-s sorozattal „lezárták” a meccset (52–68). Az utolsó három percben a hazaiak még szereztek nyolc pontot, de ez csak annyira volt elég, hogy a különbséget csökkentsék.

A VSK szombat délután rangadót játszik, a címvédő CSM Târgovişte érkezik Szatmárnémetibe.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 27. forduló

Temesvári Danzio – Szatmárnémeti VSK 60–72 (24:23, 11:20, 17:11, 8:18).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu (3 – 1×3 pontos; 0, 2), Drye (7, 8, 1), Orosz (5, 1, 1), Szlimák (4 – 1×3; 5, 1), Ivan (0, 0, 1), Kovacsevics (6, 8, 1), Giurgiu, Whittington (8, 9, 2), Părău (13 – 2×3; 1, 6), Freeman (26, 21, 3).

Fotó: Dan Bale/Archív