×
2024. 04 25.

A végére behúzott értékes pontok

2018.10.27 - 22:52

Drámai küzdelmet hozó, fordulatos meccsen nyert bajokit Târgoviștén a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata. A vendéglátó együttes az utolsó negyedet tizenkét pontos fórral kezdte.

A mérkőzés utolsó másfél percét sokkal jobban megjátszó Szatmárnémeti VSK győzni tudott szombaton Târgoviștén, a női kosárlabda-bajnokság A-csoportjának a 4. fordulójában, így Octavian Boian edző tanítványai őrzik helyüket a legjobb három között. Sőt, a fiatal szakvezetőnek ez a második mérkőzése vezetőedzőként, és továbbra is veretlen. Ráadásul most is úgy győzött a VSK, hogy a csapat sokkal jobban bírta erőnlétileg az utolsó negyedet, mint ellenfele.

Ezúttal Andra Mandache, Matea Tavic, Brittany Denson, Promise Amukamara, Kádár Annamária felállásban kezdett a VSK, de csak a 7. percben sikerült átvenni a vezetést: Tavic triplája akadt be, majd Dlesha L’loyd, Denson és Andreea Huțanu tett hozzá, így a három perces, 10–0-s sorozattal 8–18-as állást mutatott az eredményjelző.

Innen kezdődött a második negyed, viszont a szatmáriak játékában egyre több volt a hiba. Magunkra húztuk az ellenfelet, amely élve a lehetőséggel a 16. percben fordított (23–22). Hiába Boian időkérése, ugyanis a megbeszélt támadást nem sikerült végig vinni, a következőkben pedig a pontatlan dobások miatt sorra lepattant a labda a palánkról.

27–24-es állásról kezdődött a második félidő, és Amukamara közeli találatával a 22. percben ismét a VSK vezetett (29–31). Ancuța Stoenescu és Gabriela Irimia tripláira viszont nem tudott kellően reagálni a szatmári csapat (39–31), majd nyolc másodperccel a harmadik negyed vége előtt Prorche Poole pontjai már tizenkettőt tettek a két csapat közé (52–40).

Ami az utolsó tíz percben történt, az a küzdelmi vágyról és az akaratról szólt. És a közhellyel élve, „a szerencse forgandó”, ez éppen erre a helyzetre rávetíthető. Az egyre fáradó ellenfél hibái közelebb hozták a frissebb szatmáriakat az eredményjelzőn is, így a 33. percben már csak öt pont maradt a târgoviștei fórból (52–47). A 36. percben Amukamara kettőből csak egyszer talált be szabaddobásból, így maradt még két pont a hazai előnyből (54–52).

Viszont 71 másodperccel a vége előtt a 44 éves Larisa Toma is hibázott egyet a szabaddobásnál (57–54), válaszként pedig Mandache triplája egyenlítette ki a játékot, amikor már csak 58 másodperc volt a meccsből (57–57). 26 másodperccel a zárás előtt Tavic késleltette a labda játékba helyezését, így a bírók a Târgovișténak adták a támadás lehetőségét. Toma elrontott passza támadásba helyezte a VSK-t, amely szabaddobásokig vezetett, de Denson keze nem remegett meg (57–59). A hazaiak elvesztették a labdát, az utolsó 5 másodperc pedig a szatmáriaké volt: Amukamara ismét csak egyet értékesített a megítélt szabaddobásokból, de a dâmbovițaiaknak már nem volt idejük egy újabb támadásra, így a VSK 60–57-re nyert.

Fontos pontokat zsebelt be a szatmári alakulat a Nemzeti Liga első derbije előtt: vasárnap 19 órától ugyanis a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC vendége lesz Boian csapata, a 19 órai kezdettel beütemezett találkozót pedig a román szövetség YouTube-csatornája, a FRB Tv is közvetíteni fogja.

Nemzeti Liga, A-csoport, 4. forduló

CSM Târgoviște – Szatmárnémeti VSK 57–60 (8:18, 19:6, 25:16, 5:20)

Târgoviște (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Chivu (5/3/0), Irimia (8/3/2), Popescu, Stoenescu (18/10/3), Toma (6/7/1), Kilin (5/0/0), Cătinean (0/0/1), Coker (4/7/1), Ghita (0/2/0), Poole (11/2/2), Vaida. Vezetőedző: Cătălin Tănase.

Szatmárnémeti (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Tavic (15/6/4), Amukamara (10/4/1), Kádár (0/1/0), Mandache (5/5/1), Denson (11/9/1), L’loyd (6/3/0), Uiuiu, Oláh, Lazăr (7/2/3), Baltic (4/4/0), Huțanu (2/2/0). Vezetőedző: Octavian Boian.