×
2024. 04 27.

A végére belehúztak a lányok

2017.09.30 - 23:35

Az utolsó negyedben nyújtott teljesítmény juttatta be a Román Kupa legjobb nyolc csapata közé a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázóit, a Kolozsvári Universitatea elleni párharcból.

A kolozsvári 77–73-as vereség után Marius Dobă edző tanítványainak legalább öttel kellett győzzenek az „egyetemisták” ellen, és az első percekben úgy tűnt, hogy sima ügy lesz a feladat teljesítése. Andra Mandache, Destiny Williams és Taneisha Harrison találatai után 6–0-lal nyitott a VSK. Azonban Dragan Petricevic edző csapata 11-nél egyenlített, majd szorosan tartotta magát a szatmáriak mögött.

A második negyed elején a vezetést is átvették (22–24), és innen már a hazaiak futottak az eredmény után. A 17. percben öt pont volt a két csapat között (28–33), de a szünet előtt a VSK egyszer még visszajött és 38–37-ről kezdték a második felvonást.

Fordulás után Petricevic tanítványai nagyon elszántan kezdtek, míg a hazaiak rengeteget hibáztak. A VSK egyik legjobbja, Porchia Green egymás után kétszer is labdát vesztett, míg a kolozsváriak kosara mintha bezárt volna, hiszen a szatmári dobások sorra lepattantak a gyűrűről. A 28. percben 54–46-ra vezetett az Universitatea, és a játék képét tekintve úgy tűnt, hogy itt véget is ért a VSK szereplése a kupasorozatban.

De a harmadik negyed végére, Kristina Baltic, Harrison és Williams dupláival, majd Mandache triplájával négyre zárkózott fel a VSK (53–57). Ioana Ghizilă távoli találata sem szegte a szatmáriak kedvét (53–60), hiszen egy 5 perces 16–0-s sorozattal megmutatták az ellenfélnek, hogy kik a párharc esélyesei (69–60). Két perccel a vége előtt Marina Solopova triplájával eldőlni látszott a meccs (76–65), majd Williams pontjai le is zárták a találkozót (80–70).

„Egy nehéz meccs volt egy nagyon jól összerakott csapattal szemben. De az utolsó negyedben a csapatom jobban akarta a győzelmet és vélhetően eszükbe juthatott, hogy kik ők valójában, hogy már letettek valamit az asztalra, de eddig azt nem mutatták meg. A lányok rá kell ébredjenek, élesben nem melegítünk, hanem az első perctől játszunk” — mondta a találkozó után Dobă.

Az összesítés alapján a VSK hat ponttal múlta fölül a kolozsváriakat és jutott a sorozat legjobb nyolc csapata közé.

Csütörtökön ismét az Universitatea lesz az ellenfél, Kolozsváron viszont már bajnoki mérkőzésen pontokért küzdenek a csapatok.