×
2024. 04 25.
Csütörtök
Márk
13 °C
szórványos felhőzet
1EUR = 4.98 RON
1USD = 4.64 RON
100HUF = 1.27 RON
Szatmárnémeti

A véglegesítő vizsgák is nehéznek bizonyultak

2012.07.17 - 19:43
Megosztás:
A véglegesítő vizsgák is nehéznek bizonyultak

A Szatmár megyei tanárok számára a véglegesítő vizsgát július 17-én a Mihai Eminescu Főgimnáziumban tartották meg. A pedagógusok többsége szerint jobb volt a régi vizsgamódszer. Eredmények július 23-án lesznek.

Július 17-én délelőtt a szatmárnémeti Mihai Eminescu Főgimnáziumban tartották meg a tanárok számára a véglegesítő vizsgát, melyre megyénkben 31 szakról összesen 127 pedagógus jelentkezett, közülük 124-en vettek részt a vizsgán. A július 17-i vizsgán egy résztvevőt sem zártak ki, ám egy pedagógus egészségügyi okokra hivatkozva visszalépett és végül nem írt meg a felmérőt — áll a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség sajtóközleményében. Ez az első alkalom, amikor is egy vizsgaközpontban tartották meg a véglegesítő vizsgát, és nem egyetemi központokban. A vizsgára azok a tanárok jelentkezhettek, akik legalább 2 éve oktatnak, ám kötelező levizsgázniuk azoknak is, akik már 5 éve tanítanak. Július 17-én a pedagógusoknak 4 óra állt rendelkezésükre, hogy a kapott három tételt és az azokhoz tartozó alpontokat megfelelően kidolgozzák, a feladatok országos szinten egységesek voltak. A tanárok dolgozatait kedd délután az ország különböző részein lévő vizsgaközpontokba szállították. A véglegesítő vizsga eredményeit július 23-án teszik közzé. Azok a vizsgázók, akik elégedetlenek jegyeikkel, július 23-án és 24-én óvásokat adhatnak majd be. A beadott dolgozatokat július 25-én javítják újra, a végleges eredményeket pedig 26-án függesztik ki.

Nem volt könnyű

A vizsgáról kijövő tanárok közül néhányan kérdésünkre elmondták, a feladatok szakonként változtak, volt, ahol olyan kérdések is voltak, mely fogalmakat nem használnak a gyakorlatban az órákon, és volt, ahol kifejezetten a tárggyal kapcsolatos kérdéseket tettek fel. Abban valamennyien egyetértettek, hogy nem volt könnyű a tétel és sok esetben nem voltak elég érthetően megfogalmazva a kérdések — többek között a magyar nyelv és irodalom esetében volt olyan alpont, ami nem is kapcsolódott a tétel témájához. A megkérdezettek közül többen is azt mondták, szerintük a régi vizsgamódszer jobb volt és jobb lett volna, ha a szóbelit meghagyják. A tanárok többsége szerint egyre nagyobb a zűrzavar a tanügyben.