×
2024. 04 26.

A vendégcsapatok nyerték az első kupameccseket

2019.04.05 - 01:57

Vendéggyőzelem született a labdarúgó Román Kupa elődöntőjének mindkét mérkőzésén, ráadásul azok a csapatok kerültek hátrányba ezáltal, amelyek a bajnoki táblázatban jobb pozíciót foglalnak el.

A Kolozsvári CFR-nél Dan Petrescu vezetőedző cserecsapatát sorakoztatta fel az Astra Giurgiu elleni kupameccsen, csak a csapatkapitány Mario Camora maradt meg hírmondónak a kezdőben a szombat esti Liga 1-es találkozóhoz képest. Ezáltal az egyensúly nagyon hamar megbomlott: az 5. percben Peteleu labdát vesztett a saját térfelén Valentin Gheorgheval szemben, aki a szabadon maradt területen végigszáguldva nehéz szögből megverte Jesus Fernandezt (0–1). Alig tíz percig örülhettek a vendégek, ugyanis a gólnál nagyot hibázó Peteleu egy jó beadással megtalálta a jól helyezkedő Cristian Budot, aki egy szépen helyezett fejessel Miguel Santos kapujába pottyantotta a labdát (1–1). Szünetre az Astra vonulhatott előnybe, hiszen a 35. percben egy villámgyors ellentámadás végén Gheorghe megtalálta a második hullámban érkező Begue-et, aki elhelyezte a CFR kapusa mellett a hosszú sarokba a labdát (1–2). A második félidő elején ismét az Astra örülhetett, az 51. percben Alibec szabadrúgása a kapufáról visszapattant Buteanig, akinek nem volt nehéz dolga, az üres kapuba gurította a labdát (1–3). Petrescu ugyan becserélte Omranit, Deacot és Păunt is, de csapatának nem sikerült gólt szereznie, így a CFR három hét múlva úgy utazik a Duna-parti városba, hogy továbbjutásához legalább két gól különbséggel kell győznie.

A második elődöntőt csütörtökön este rendezték 10 ezer néző előtt a craiovai Ion Oblemenco stadionban. A házigazda CSU már az 5. percben előnyhöz jutott a válogatott Bancu góljával (1–0), ám Ghoerghe Hagi csikócsapata két légiós találataival (Houri és Rivaldinho) megfordította az állást és 2–1-es előnnyel várhatja a visszavágót.