Mihály
1USD = 4.63 RON

A Vidi és a Steaua is nyert hazai pályán

2012.10.26 - 16:25

A Videoton FC 2–1-re legyőzte a svájci FC Baselt csütörtökön a labdarúgó Európa Ligában, ezzel három forduló után a G csoport második helyén áll.

A Genk közben hazai pályán szintén 2–1-re verte az utolsó negyedórában emberhátrányban futballozó Sporting Lisboát, így hét pontjával vezeti a szériát.

Csütörtök este a Steaua is begyűjtötte a három pontot, miután 2–0-ra verte a norvég Moldét. Laurenţiu Reghecampf vezetőedző tanítványai végig mezőnyfölényben játszottak a bukaresti találkozón, a vezető találatra mégis fél órát kellett várni: a 30. percben Chiricheş egy ollózó mozdulattal parádés góllal szerzett vezetést a Steauának (az európai szövetség egyébként az etap legszebb találataként jegyzi a hátvéd gólját). Másfél perccel később a fővárosiak Rusescu révén növelték előnyüket, majd az 58. percben már 3–0-ra vezethetett volna a Steaua, de Tănase 11-est hibázott. Maradt a kétgólos siker, és a bukarestiek veretlenül vezetik az E csoportot.

Európa Liga, 3. forduló

G csoport

Videoton FC – FC Basel 2–1 (Schär 2. perc – öngól, Caneira 32., illetve Schär 90+1.)

Genk – Sporting Lisboa 2–1 (De Ceulaer 25., Barda 88., illetve Schaars 8.)

A csoport állása: 1. Genk 7 pont, 2. Videoton FC 6, 3. Basel 2, 4. Sporting Lisboa 1.