2024. 04 26.
14 °C

A Voluntari nyerte a Román Kupát indulhat vajon az EL-ben?

2017.05.28 - 05:38

Még a győztes csapat, a FC Voluntari vezetőségét is meglepte, hogy megnyerte a labdarúgó Román Kupa viadalait, ugyanis az együttesnek esze ágában sem volt európai kupaszerepélésre feljogosító licencet kérni.

A 2010-ben alapított Ilfov megyei alakulat szombat este 11-es rúgások után 5–3-ra nyert az Astra Giurgiu ellen, ezzel történelmi pillanatot jegyzet. Ez a siker pedig Európa Liga-szereplésre jogosítja fel a hazai bajnoki alsóházban érdekelt csapatot. Viszont az európai szövetségnél (UEFA) március 31. volt a licenc-kérelmezési határidő. A bajnokságban való szerepést tekintve érthető, hogy a klub vezetőinek sokkal fontosabb volt arra összpontosítani, hogy a csapat nehogy kiessen a Liga 1-ból. Még kupadöntőbe való bejutás is meglepetés volt, szombaton pedig úgy tűny, hogy teljesül a papírforma azok után, hogy Ioniță vezetést szerzett az Astrának a 36. percben (1–0). A második félidőben viszont egy teljesen más arcát mutatta a Voluntari, és egy rendkívül jó iramú játékot mutatva bezárta a térfelére a rutinosabbnak vélt ellenfelét. Marinescu a 83. percben 11-esből egyenlített (1–1), és mivel a következő percekben, majd a kétszer tizenöt perces hosszabbításban nem született több találat, következhetett az „orosz rulett”. Az utolsó sorozatban Stan kihagyta a 11-est, Achim viszont nem hibázott, így Voluntari nyerte a döntőt.

A klub vezetői optimisták, és úgy vélik, hogy megszerezhető most is az indulási jog, a dossziét ugyanis még a hét elején elküldik az UEFÁ-hoz. „95 százalék esélyünk van, hogy szerepelhessünk az Európa Ligában” — nyilatkozta Dan Leasă, az FC Voluntari menedzsere. Ha az ilfoviak megkapják a zöld útat, akkor az Astra nem szerepelhet kontinentális sorozatban, ugyanis a bajnokságban elfoglalt pozíciója (6. hely) nem jogosítja fel erre. Az Európa Liga-selejtező 3. fordulójában pedig a Dinamo mellett a Voluntari lehet a második csapat, míg a CS U Craiova már a 2. fordulóban csatlakozik a küzdelmekhez.

Román Kupa, döntő

FC Voluntari – Astra Giurgiu 1–1 (0–1, 1–1, 1–1) – tizenegyes rúgások után: 5–3.

Fotó: gsp.ro