×
2024. 03 29.

A VSK nyerte a rangadót vasárnap

2020.01.20 - 02:17

Vasárnap, hazai pályán fogadták a szatmári kosaras lányok Arad kosárlabda csapatát, ahol igazi rangadó kerekedett ki a 4 negyed leforgása alatt. A mérkőzést a szatmári VSK nyerte 59–51-re.

Szatmárnémetiben játszották vasárnap délután a női kosárlabda élvonal középszakasza második fordulójának rangadóját. Hazai pályán látta vendégül a VSK az Aradot, akik a Manuel Escudero november végi kinevezése óta kirobbanó formában vannak, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy azóta minden egyes mérkőzésüket megnyerték az aradiak.

A Both Katalin Sportteremben játszott találkozót a Mauro Procaccini által edzett csapat hatalmas lendülettel kezdte, úgy látszott már a mérkőzés elején megtörik az Arad csapatát, ezt Alina Podar két és Maja Miljkovic egy hárompontos dobása igazolta, ezáltal a VSK 17–9-re (5. perc) uralta a meccset.

Az igazi rangadó hangulat csak ezután uralkodott el a mérkőzésen. A következő hét percben a szatmári csapat játéka folyamatosan gyengült, csupán 3 pontot szereztek, hét szerzett ponttal egyre megközelítették a VSK-t (20–18, 13. perc).

A teljes második negyedben alig 11 pontot sikerült összegyűjteni a szatmári alakulatnak. A hullámvölgyet ki is használta a vendég csapat és 29–28-as előnnyel vonultak az öltözőbe.

A Maros-parti ellenfél a harmadik negyed elejét is jó formában kezdte és megtartották előnyüket 33–32-re. Az ezt követő percek azonban a VSK játékának javulásáról és játékritmusuk visszabillenéséről szólt. Podar pontjai hatot tett a két csapat közé (40–34), és ezt az előny a harmadik negyed végéig végéig tartani tudták.

Ismét játékba lendült Miljkovic, Podar és Mosby akik fejenként két-két három pontot érő dobással villantak, bebiztosítva ezzel a szatmári sikert. A mínusz 13 ugyanis már sok volt az aradi csapatnak (57–45), az utolsó három percben ugyanis csak négy pontot tudtak faragni hátrányukból.

A játék 59–51-es eredménnyel zárult a VSK javára, a legeredményesebb játékos Bernice Mosby volt, aki 20 pontot, Podar 13, Miljkovic 12, Lauren Ervin 9, Oláh Andrea pedig 5 pontot szerzett a meccsen. Az ellenfél csapatából a legeredményesebb játékos Adrienne Webb volt, 14 ponttal, őt követte Jefemija Karakasevics 11, Caliya Robinson 9, Alina Pop 6, Fodor Márta 5, Dora Ardelean 4, Veatriki Akathiotou 2 ponttal volt eredményes.

A leghatékonyabb játékos Ervin volt, aki először hozta a tőle várt jó teljesítményt: 15 lepattanót gyűjtött be. A két héttel ezelőtt érkezett amerikai lány 19 pontos hatékonysági mutatóval zárta a mérkőzést.

A VSK legközelebb szombaton délután lép pályára, akkor a Brassói CSTBv Olimpia vendége lesz.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, középszakasz, 2. forduló, A-csoport

VSK – FCC Arad 59–51 (17:11, 11:18, 14:7, 17:15).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernice Mosby (20/3/0), Oláh Andrea (5/2/0), Maja Miljkovic (12/2/9), Alina Podar (13/3/1), Lauren Ervin (9/15/1) – Carla Popescu (0/1/0), Flavia Ferenczi (0/1/0), Andreea Huțanu (0/4/0). Vezetőedző: Mauro Procaccini.

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Adrienne Webb (14/2/3), Veatriki Akathiotou (2/1/3), Jefimija Karakasevic (11/6/2), Alina Pop (6/5/0), Calyia Robinson (9/3/1) – Bartók Rita, Fodor Márta (5/4/1), Dora Ardelean (4/3/4), Brankica Hadzovic (0/1/0). Vezetőedző: Manuel Angel Rodriguez Escudero.

Sepsi-SIC – Kolozsvár 104–67

Târgoviște – Brassó 72–69