2024. 03 28.
1USD = 4.59 RON

A VSK vezeti a román élvonalt

2017.10.23 - 14:43

A Marosvásárhelyi Sirius elleni 29 pontos győzelem az első helyre vitte a Nemzeti Liga táblázatában a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatát. Szerdán nemzetközi meccset játszanak.

A negyedik forduló mérkőzései után a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata élre állt a Nemzeti Liga táblázatában. Ez azért történhetett meg, mert Marius Dobă edző tanítványainak jobb a kosárpont-különbsége a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC együtteshez viszonyítva.

A háromszékiek a negyedik forduló zárásán hozták a kötelezőt, és legyőzték hazai közönség előtt a vendég a CSBT Alexandriát, azonban ez egyáltalán nem volt könnyű feladat. A déli vendégek ugyanis az első tíz perc után 21–18-ra vezetettek, a szünetben pedig 39–39 volt az állás. A harmadik negyed is a vendégeké volt, így az utolsó tíz perc 56–60-os állásról kezdődött. A rutin viszont számított a záró pillanatokban, és a Sepsi-SIC egy 29:13-as negyednek köszönhetően verte az Alexandriát.

Ez viszont nem volt elég, hogy az első helyet is megőrizze, hiszen a VSK múlt pénteken rászámolt a Marosvásárhelyi Sirius-ra, a 91–62-es siker után pedig +68-ra növelte a kosárpont-különbségét. +63-mal a Sepsi-SIC visszaszorult a második helyre.

A román élvonalban egyébként ez a két együttes százszázalékos, és két pontot tettek már üldözőikkel szembe. Az Alexandriának, a Brassónak a Marosvásárhelynek és a Gyulafehérvárnak is egyaránt 6 pontja van. Kolozsvár és Temesvár után Galac és Arad a sereghajtók eddig megnyert mérkőzés nélkül. Utóbbiak lesznek a szatmáriak ellenfelei az 5. fordulóban. A november 30-i mérkőzést a Digi Sport is közvetíteni fogja. Addig a VSK lejátssza az első meccsét a Női Közép-Európa Ligában (CEWL), szerdán ugyanis a BC Pharmaserv Marburg vendégei lesznek Németországban.