×
2024. 03 28.

Ádáz küzdelem, igazságos döntetlen

2013.08.21 - 19:33

Hatalmas küzdelemben igazságos döntetlen (12–12) született az RMDSZ, valamint a Sajtó FC csapatai közötti összecsapáson kedd este a szatmárnémeti strand melletti nyári táborban található műfüves pályán. A Sajtó FC négygólos hátrányból egyenlített az utolsó percekben.

Egy nagypályás focimérkőzésre elegendő politikus, illetőleg sajtós gyűlt össze az RMDSZ és a Sajtó FC csapataiban, hiszen mindkét együttes keretében 11 játékos melegített a Partiumi Magyar Napok keretében megrendezett barátságos mérkőzés előtt a szatmárnémeti strand melletti nyári diáktábornak otthont adó területen található műfüves minifocipályán.

Gödri Alpár szatmárnémeti evangélikus mesterszakácsnak köszönhetően már jóval a találkozó előtt rotyogott a bográcsban az ízletes gulyásleves, melynek illatát beszippantva vélhetően mindkét csapat tagjai nagy előszeretettel gondoltak a harmadik félidőre. Előbb azonban kétszer 25 perces ádáz küzdelem következett.

A mérkőzést a sajtósok kezdték jobban, és Bajnai találatával, valamint Kereskényi öngóljával már néhány perc elteltével 2–0-ra vezettek. A politikusgárda nem szeppent meg, s elkezdte a felzárkózást, így Muresán duplájával hamarosan kiegyenlítettek (2–2). A Sajtó FC 4–4-es állásig tartotta magát, majd következett egy gyors hidegzuhany: az RMDSZ elsősorban a Simon, Roszpapa, Muresán hármas remeklésének köszönhetően néhány perc alatt elhúzott 8–4-re. Trella és Póti góljaival ugyan a médiában dolgozó firkászok felzárkóztak két gólra, de Kereskényi és Maskulik találataival ismét négyre nőtt a politikusok előnye (10–6). Póti és Trella ezután újból szépített, viszont Muresán, illetve Maskulik újból visszaállította a négy gólos előnyt (12–8). A Sajtó FC ezek után minden erejét és gyorsaságát össze kellett szedje, ugyanis már csak néhány perc volt hátra az összecsapásból. Ekkor azonban megtörtént a csoda: előbb Trella talált kapuba, majd Fodor módosította 12–10-re az állást, kisebb térdsérülésem ellenére jómagam is betaláltam, és egy perccel a lefújás előtt ismét Trella volt eredményes, a Scholtz Béla bíró által irányított találkozó így 12–12-es döntetlennel zárult.

Hozzátehetjük, hogy a Sajtó FC kapusa, Princz Csaba kollégám hatalmas bravúrjai nélkül mindez nem sikerült volna. A találkozó után tehát egyáltalán nem túlzás kijelenteni, hogy ő volt a meccs embere. Ugyanitt megemlíthetjük, hogy a sajtócsapat keretének első alkalommal egy női tagja is volt, kolleginám, Babos Krisztina személyében, akinek a kezdeményezése elképzelhető, hogy hagyománnyá válik, és a következő alkalommal akár egy női csapatot is indíthatnak a médiamunkások és talán az RMDSZ is.

Bár hivatalosan nem osztottak díjakat, így fair play-díjat sem, utóbbit viszont egyértelműen Kereskényi Gábor parlamenti érdekvédő képviselőcsatár érdemelte volna ki, hiszen az igazság érdekében mindkét kapuba betalált. A gólkirályi cím a Sajtó FC oldalán Trella Zoltáné lett (6 gól), míg az RMDSZ részéről Muresán István volt a legeredményesebb 4 találattal.

A harmadik félidőben a játékosok mindegyike elismerően bírálta Gödri Alpár ízletes bográcsgulyását, amelyhez a szervezők részéről természetesen több doboz sör, valamint egy jó adag minőségi bor is járt, így a jó hangulat is biztosítva volt.

RMDSZ – Sajtó FC 12-12

Gólszerzők: Muresán 4, Simon 3, Roszpapa 2, Kereskényi, Maskulik 2, illetve Bajnai, Kereskényi (öngól), Trella 6, Póti 2, Fodor, Deák.

RMDSZ: Kereskényi Gábor, Magyar Lóránd, Muresán István, Simon Levente, Roszpapa Csaba, Babos István, Kovács Levente, Pataki Zoltán, Maskulik Csaba, Balogh Előd, Kacsó Zoltán.

Sajtó FC: Babos Krisztina, Princz Csaba, ifj. Deák Endre, Romász János, Fodor Lajos, Bajnai Botond, Póti Dániel, Kocsis Zoltán, Trella Ervin, Schwartzkopf Róbert, Megyeri Tamás.