×
2024. 04 27.

Adi Pop hatodjára kupagyőztes

2012.09.28 - 21:20

Az egyéni bajnoki cím után a Román Kupa egyéni aranyérme is a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívójához került. Előbbit Árkosi nyerte, pénteken viszont kikapott a döntőbe a címvédő csapattársától, Adrian Poptól.

Hatodik alkalommal nyerte meg a Román Kupa küzdelmeit a Szatmárnémeti Sportklub párbajtőrvívója, Adrian Pop. A felnőtt férfiak konstancai egyéni küzdelmeiben Csiszár Ferenc érdemes edző tanítványa nem talált legyőzőjére, a fináléban pedig csapattársát, a román bajnok Árkosi Bertalant verte egy tussal.

A legjobb négy közé jutásért vívott asszóban újrajátszották a bajnoki döntőt. A Szatmárnémeti SK sportolója, Adrian Szilágyi – akárcsak májusban, Nagyváradon – ezúttal is erős ellenfélnek bizonyult Árkosinak. Akkor öttel, pénteken viszont csak egy tussal, 9–8-ra tudta verni Szilágyit. Az elődöntőben sem volt egyszerű feladata a vívónak, hiszen a Marosvásárhelyi CSM szatmárnémeti sportolójával, Nyisztor Sándorral kellett küzdenie. Két tussal, 15–13 arányban győzött, így jutott a fináléba. Csapattársának, Adrian Popnak simább volt az elődöntős asszója, 15–9-re verte a vásárhelyi Rigó Róbertet. A döntőben végig vezetett Árkosi, de egy-két tusnál nagyobb előnyre nem tudott szert tenni. 12–12-nél egyenlített Adi Pop, majd két együttes után a címvédő vitte be a mindent eldöntő találatot, így hatodik alkalommal hozhatja haza a kupagyőztesnek járó serleget. Ezzel Adrian Pop visszavágott Árkosinak a májusi elődöntős vereségért, akkor utóbbi 15–13-ra nyerve jutott a bajnoki döntőbe, és Pop csak a bronzéremmel kellett beérje. Árkosi ezúttal a 2. lett, Szilágyi a 6., Andrei Radu pedig a 9. helyen fejezte be a küzdelmeket.

A 67 fős mezőnyben egyébként a vásárhelyi színekben vívó Nyisztoré lett a bronzérem, míg Nagy Lehel a nyolcaddöntőbe kapott ki.

Szombaton a csapatversennyel folyatódnak a küzdelmek, Csiszár pedig újabb aranyérmet vár a legénységétől.