Csongor
1USD = 4.68 RON

Adi Pop kupagyőztes Konstancán

2014.10.03 - 17:28

Pályafutása hatodik Román Kupa aranyérmét nyerte meg a Szatmárnémeti VSK párbajtőrvívója, Adrian Pop, aki pénteken  Konstancán állhatott fel a felnőttek férfiak egyéni küzdelmében a dobogó legfelső fokára.

Csiszár Ferenc érdemes edző tanítványa a tegnapi döntőben a Marosvásárhelyi CSU szatmárnémeti sportolóját, Tardi Ottót verte.

Egyébként egy tuson múlt, hogy a legjobb négyben a VSK két vívója ott legyen. Adrian Szilágyi ugyanis 15–14-re kapott ki a negyeddöntős asszóban Tarditól. Másrészt Adi Pop négybejutása is pengeélen volt, ugyanis a negyeddöntőben 15–14-re verte csapattársát, Árkosi Bertalant. Utóbbi egyébként a nyolcaddöntőben a bajnoki címvédő Alin Mitiricát verte.

A végső sorrendben Árkosi a 7., Szilágyi a 8. helyen zárt.

Egy tuson múlt az is, hogy sporttörténelem íródjék: szerdán ugyanis a női párbajtőrvívók egyéni viadalában Adrian Pop felesége, a Steaua szatmárnémeti sportolója, Simona Deac–Pop 11–10-re kapott ki a kupaviadalok döntőjében Maria Udreától. Amennyiben Simona megnyerte volna az asszót, akkor először történt volna meg, hogy házaspár hódítsa el a Román Kupát. A Steaua párbajtőrvívója másnap „kárpótolta” magát egy aranyéremmel, miután a fővárosi csapattal megnyerte a küzdelmeket.

Szombaton a férfiak csapatversenyét rendezik. A tizenegy csapat közül a VSK az első számú kiemelt.