×
2024. 04 20.

Ajándékba kapott három pontot az Argeș

2017.11.18 - 16:17

Kihagyott 11-es, két védelmi hiba és a hajrában elpuszkázott lehetőségek jellemezték a Szatmárnémeti FC Olimpia legénységének a játékát Pitești-en, ami sajnos három pontba került.

Sokba került a Szatmárnémeti FC Olimpiának a Ciprian Brata által kihagyott 11-es, ugyanis a legénység három pontot hagyott Pitești-en a FC Argeș elleni bajnoki találkozó után. Pedig a hazai alakulat nem bizonyult jobbnak, és egy kis szerencsével Ritli Zoltán edző legényei legalább egy ponttal térhetett volna haza. Azonban elég volt két figyelmetlen pillanat, amit a hazai csapat kihasznált, és megnyerte a meccset.

Az első félidő kiegyenlített mérkőzést hozott. Robert Grecu lövése Florin Muntean kapujának a felső lécén csattant, kielnc perccel később pedig már az Olimpia kezében volt a lehetőség, hogy vezetést szerezzen... de még mekkora lehetőség! Villand Robertet Vișa kaszálta el a tizenhatoson belül, amiért a fővárosi játékvezető, Florin Miron tizenegyest ítélt. Ciprian Brata azonban nem tudta becsapni Octavian Popescut, aki kitalálta a szatmári lövésének az irányát, és védett.

Fordulás után viszont kissé felpörögtek az események. A csapatok egyre többet veszélyeztették az ellenfél kapuját, viszont az eredmény változásához a védelem megingására is szükség volt. Az 52. percben egy gyenge mentési kisérlet után a labda visszakerült a hazaiakhoz, Vasile Buhăescu pedig lekészítette a labdát az érkező Ionuţ Năstasiénak, a fiatal játékos pedig 18 méterről védhetetlenül vágat a labdát pipára (1–0).

Alig sikerült felocsúdni a kapott gól után, a munténiaiak máris kettőre növelték előnyüket: egy indításnál Cosmin Bura nyúlt a labda mellé, amiből azonnal kapura tudott törni Alin Popa, aki közelről már nem hibázott (2–0).

A szatmári legénység nem adta fel a harcot és „átköltözött” az ellenfél térfelére. Az Argeș viszont „beparkolta a buszt” a tizanhatosa elé és úgy tűnt, hogy a következő fél órában bevehetetlen lesz Popescu kapuja. Talán ez lephette meg Cristi Munteanut is, hogy oly’ könnyen került helyzetbe a 70. percben, és közelről „lepasszolta” a labdát az ellenfél kapusának. A vendéglátók tördelték a játékot, de ezzel együtt az Olimpia egyre közelebb került a kapuhoz. A 75. percben pedig sikerült faragni a hátrányból: Dumitru Muntean 20 méterről mesterien pördített kapura, a laszti pedig a felső lécről az alapvonalon túl, a kapuba vágódott le. Bár a labda kifelé pattant, és a szabadon érkező Olivier Lusamba fejjel visszaküldte a lasztit a kapuba, a találat mégis Mitru Muntean (képünkön kék mezben) nevét fémjelzi (2–1). Tíz perccel később az egyenlítő találat is meglehetett volna, amennyiben Bogdan Miholca kicsivel rutinosabb lett volna: jobb oldalon futott fel zavartalanul, a Bratától kapott labdát pedig jobb oldalon egészen a hatosig vezethette, viszont a hosszú sarokra rúgott labda elkerülte a kaput. Miholcának ezután bal oldalról is volt két jó kísérlete, viszont ez nem volt az ő napja a célzást illetően, ugyanis nem sikerült eltalálnia a kaput.

A hazaiak kihúzták a meccs végéig újabb kapott gól nélkül, így ők ünnepelhettek az utolsó sípszó után.

Jövő szombaton egy erős ellenfél érkezik Szatmárra: az odavágó utolsó fordulójában a Chindia Târgoviște lesz az ellenfél.

Liga 2, 18. forduló

Fotbal Club Argeș – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–1 (0–0).

Gólszerzők: I. Năstăsie (52. perc), A. Popa (60.), illetve D. Muntean (75.).

FC Argeş: Oct. Popescu – Tofan (Oancea, 59. perc), Cotigă, Vişa, Şerbănică, Panait, Şerban (Popa, 46.), Năstăsie (Nilă, 82.), R. Grecu, Andrei, Buhăescu. Edző: Eduard Augustin.

Olimpia: Fl. Muntean – Miholca, Hlinca, Cr. Munteanu, Bura, D. Muntean, Achim, Villand, Brata, Jurj (Nemeș, 83. perc), Lusamba. Edző: Ritli Zoltán.