×
2024. 04 25.

Alexandria is legyőzte a VSK-t

2017.12.08 - 22:57

Sorozatban a második mérkőzését is elvesztette a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata: a hazai fiaskót újabb kudarc követte, ezúttal a CSB Teleorman Alexandria verte Marius Dobă edző alakulatát.

Nem tudott felállni a szatmári alakulat a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni vereség után. Péntek késő délután, az alapszakasz odavágójának utolsó fordulójában ugyanis a teleormani csapat legyőzte és a harmadik helyre küldte a VSK-t. A szatmáriak egyszer sem vezettek, míg a vendéglátó alakulat másfél perc után már négyet tett a két csapat közé (6–2). Nem ment a játék Dobă tanítványainak, akik közelről sem találtak be. Úgy tűnik, hogy a csapat kórosan fügött Destiny Williamstől, távozása óta ugyanis a palánk alatt is nagyon gyengült a játék. Miközben mi a Dél-Koreába átszerződő amerikait sirattuk, addig az Alexandria a bajnokság legjobb dobóinak, Promise Onyekachi Amukamarának és Irena Vrancicnak a találataival már tizenhárommal vezetett a 7. percben (21–8). Andra Mandache (képünkön) pontjai éltették a VSK-t, így sikerült egy elképesztő 8:19-es sorozattal kettőre felzárkózni a 13. percig (29–27). Carla Bartee triplájára Marina Solopova válaszolt távoli találattal, és úgy tűnt, hogy végre sikerül átvenni az irányítást. Azonban a 17. percben ismét tizenegy volt közte, az Alexandria javára (43–32). Beállt az újonc Britany Miller is, viszont a négy szerzett pont mellett kétszer rontott, és faultolt, három perc alatt. Porchia Green találata zárta az első félidőt, így kilenc pont hátrányból fordult a VSK (49–40). Balticnak, Solopovának és Taneisha Harrisonnak sikerült négyre faragni a hátrányt a 24. percig (54–50), sőt a litván lány újabb távoli találatával már csak egy pont volt közte (56–55). A vezetést viszont nem sikerült átvenni, az utolsó negyedig ugyanis nyolcra növelte előnyét a hazai együttes (66–58).

Zárásként elmaradt a korábbi meccseken látott szatmári lerohanás. A hibák halmozódtak, de a hazaiak sem villogtak. Három és fél percen keresztül az eredményjelző sem változott, végül Green törte meg a jeget (68–64), de felzárkózni már nem tudott a VSK, az játék összképét tekintve pedig megérdemelten gyűjtötte be a két pontot az Alexandria.

Az eredmény azért is bosszantó, ugyanis a végső statisztikából azt lehet lekövetkeztetni, hogy a VSK-nak erősebb a kispadja, mint a pénteki ellenfelének, hiszen Mădălin Piperea csapatát majd’, hogy semmit sem segítették a cserék. Ivana Grbic öt lepattanót gyűjtött be és három gólpasszt adott, míg Simone Cooper egyetlen ponttal járult hozzá csapata sikeréhez. Ezzel szemben a VSK cseréi, Alexandra Uiuiu, Solopova és Miller összesen 21 pontot dobtak.

Ezzel viszont még nem ért véget a bajnokság, remélhetőleg a lányok összekapják magukat, mert az első visszavágó fordulóbna, jövő szombaton érkezik Szatmárra a Kolozsvári Universitatea. Azelőtt viszont a nemzetközi porondon kell bizonyítani, jövő kedden ugyanis a német BC Pharmaserv Marburg lesz az ellenfél a Both Katalin sportteremben, a Közép-Európa Liga csoportkörében.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 9. forduló

CSB Teleorman Alexandria – Szatmárnémeti VSK 79–72 (25:19, 24:21, 17:18, 13:14).

Alexandria (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Amukamara (26/7/3), Voicu (6/4/2), Vrancic (14/4/5), Podar (6/3/0), Bartee (26/9/1), Cooper (1/2/0), Mihai, Grbic (0/5/3). Vezetőedző: Mădălin Piperea.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Green (12/5/1), Sfîrlea (0/1/2), Mandache (19/6/2), Baltic (6/6/0), Harrison (14/3/3), Miller (6/5/1), Uiuiu (1/0/0), Solopova (14/3/5), Lazăr. Vezetőedző: Marius Dobă.