2024. 04 24.
14 °C

Állóképességből jelesre vizsgáztak a röplabdázók

2014.10.10 - 21:07

A mélyből hozta vissza és nyerte meg a mérkőzést a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata. Adrian Pricop vezetőedző tanítványai győzelemmel mutatkoztak be itthon a felnőtt élvonalban.

Búcsúzott a női röplabda Román Kupa további küzdelmeitől a Szatmárnémeti VSK csapata, viszont a sportágnak kiváló reklámot csináltak pénteken a lányok, ugyanis egy remek mérkőzésen nyertek a rutinosabb Lugosi CSM ellen. A győzelem viszont drámai volt, és ez elsősorban a csapat állóképességének tudható be, ugyanis vesztett helyzetből álltak fel és nyertek.

A továbbjutás egyébként már az első szett után eldőlt. A Temes megyei együttes ugyanis a hazai 3–0-s győzelemről várta a tegnapi visszavágót. A VSK jól kezdett, 3–0-ra is vezetett és tartotta a minimális fórt 8–8-ig. Viszont egy felelőtlen átnyúlás után a Lugos átvette az irányítást, és bár Viktorija Djedkova leütésével még sikerült egyszer átvenni a vezetést (21–20), a vége a vendégeké volt (22–25). Ennyi elég volt Valerijan Luka vezetőedző csapatának, hiszen a továbbjutás eldőlt. Ellazult az ellenfél, amit azonnal büntetett a VSK, és a második szettben valósággal kiütötte a nyeregből a bánságiakat (25–14). Ehhez kellett egy kiváló dupla blokk Alexis Mathews és Ivana Zburova részéről, Vaida Beáta és Djedkova bombaerős ütései, illetve a fegyelmezett védekezés. Sokan gondolhatták ezután, hogy a lugosiak „ideadják” majd a meccset, azonban a folytatásban ismét rákapcsolt az ellenfél, így látványban nem volt hiány. Hosszú adogatások, jól felálló blokkok, erős leütések, vagyis szép játék jellemezte a harmadik szettet. A VSK 15–15-ig vezetett, majd a hajrában is úgy tűnt, meglesz a menet, azonban 23–22-ről a Lugos nyerni tudott (23–25). És a „show”-nak itt nem lett vége, hiszen a negyedik felvonás igazi csemege volt a sport kedvelőinek. Körülbelül kétszázötven szatmári foglalt helyet a Both Katalin Sportterem lelátóján, hogy megnézze a helyi sporttörténelem első felnőtt élvonalbeli mérkőzését, és nekik tetszett, amit a pályán láttak. Hangosan skandálták a csapat nevét, ami oda vezetett, hogy Vaida Beáta és társai — kissé hihetetlen módon — 21–24-ről vitték döntőszettre a meccset (27–25). Ezt már az ellenfél sem bírta, az ötödik menetben már feladta a Lugos a harcot, így a VSK 15–2-ra hozta a mindent eldöntő szettet és megnyerte története első hazai felnőtt tétmeccsét.

Az A1-osztályban október 15-én 18 órától debütál majd a VSK, akkor a VC Unic LPS Piatra Neamţ csapatát fogadják a Both Katalin Sportteremben.