×
2024. 03 29.

Álmosan kezdte az idényt a VSK

2019.10.10 - 22:42

Behúzta az Aradi FCC Baschet elleni rangadó mérkőzést a Szatmárnémeti VSK, azonban a női kosárlabdacsapat teljesítménye hagy némi kívánnivalót maga után. Fogjuk rá az idénynyitányra?

Nyolc ponttal verte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a vendég Aradi FCC Baschet női kosárlabdacsapatát a Nemzeti Liga Nyugati-csoportjának idénynyitó rangadómérkőzésén. Azt sejteni lehetett, hogy nem lesz lesz sétagalopp a Maros-partiak elleni találkozó, viszont a szatmáriak játéka nem volt meggyőző. A védekező játék elég jól működött, viszont a támadásban rengeteg volt a tanácstalanság és pontatlan dobás. Talán az idénykezdési lazaság okolható sok hiba miatt? Remélhetően, igen, ugyanis ilyen teljesítménnyel nem pályázhatunk bajnoki címre.

A csütörtök esti mérkőzés első öt percében Bernice Mosby pontjaiból élt a VSK. Maja Miljkovic pontjaival először volt hat pontos VSK-előny (10–4), de két perccel később már Dejan Mudressa edző alakulata vezetett (10–12). nem ez volt az egyetlen pillanat, amikor aradi előnyt mutatott az eredményjelző, ugyanis a 14. percben ismét hátrányba került a VSK (18–19). Pillanatok alatt sikerült fordítani, így a szünetig sikerült megőrizni azt a négy pontos előnyt, amit a csapat az első negyed végén állított be (29–25).

Fordulás után egyszer még egyenlített az Arad (29–29), ezután viszont sikerült sokkal jobban összpontosítani – de nem annyira, hogy lemossuk a pályáról az ellenfelet. Nyolc pontot tett a két csapat közé Miljkovic a harmadik negyed utolsó támadásából (46–38), ami viszont nem volt egy „életbiztosítás” az utolsó tíz percre. Az aradiak ugyanis tartották a lépést a szatmáriakkal, és másfél perccel a zárás előtt még csak három pont volt a hátrányuk (56–53). Ekkor viszont a még csak 19 éves Carla Popescu nagyot alkotott, és két egymást követő triplával eldöntötte a meccset (62–53). A végén a vendégek legjobbja, Brankica Hadzovic még betalált szabaddobásból, így 62–54-nél zárul a mérkőzés.

A statisztikai adatok is alátámasztják azt, hogy a meccs legjobbja Mosby volt. Az amerikai lány közel 29 percet töltött a pályán, 24 pontot dobott, 8 lepattanót is begyűjtött, ötből öt szabaddobást is bedobott, de egyetlen szabálytalanságot sem követett el. Így is „csak” 25 pontos hatékonyságot mutatott a végső statisztika a neve mellett. Az újoncok közül Miljkovic nyújtott még elég jó teljesítményt, Popescu is meggyőző játékkal mutatkozott be, Julija Gladkova viszont ezen a mérkőzésen a csapat leggyengébbike volt. Brittany Denson játékán sem mutatkozott, hogy miért választották őt az elmúlt szezon legjobbjának. Az amerikai-örmény kettős állampolgárságú kosaras egyébként az egész felkészülés során alulteljesített. Csütörtökön közel 26 percet játszott, de úgy tűnik, hogy sérülten vállalta a játékot, ugyanis végig „húzta” a lábát. Az utolsó negyedben viszont, lecserélését követően ki kellett kísérni őt a teremből, mert rosszul lett. Az ő játéka kérdéses a szombati bajnokin. A pontvadászat ugyanis folytatódik szombaton a második forduló mérkőzésével, a VSK pedig 18 órától a Nagyváradi CSU Rookies vendége lesz. A bihariak az első etapban 89–48-as vereséget szenvedtek Kolozsváron.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, Nyugati-csoport, 1. forduló

Szatmárnémeti VSK – Aradi FCC Baschet 62–54 (16:12, 13:13, 17:13, 16:16).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Mosby (24/8/1), Oláh (4/9/2), Miljkovic (13/4/9), Podar (2/0/0), Denson (5/7/1), Gladkova (2/0/0), Popescu (8/1/0), Stoiedin (4/0/1), Huțanu (0/2/0). Vezetőedző: Goran Boskovic.

FCC Baschet (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Webb (6/3/0), Akathiotou (0/2/1), Karakasevic (13/7/1), Fodor (4/2/0), Pop (5/2/0), Ardelean (6/4/1), Ciotir, Neagu, Hadzovic (20/8/5). Vezetőedző: Dejan Mudressa.

Marosvásárhelyi Sirius – Kézdivásárhelyi SE 43–80

Kolozsvári CSU – Nagyváradi Rookies 89–48.