×
2024. 03 29.

Amalia Tătăran nyerte a craiovai pénzdíjas tornát

2016.11.07 - 07:18

Az olimpiai bajnok Ana Maria Popescut (Steaua) legyőzve nyerte meg a a szatmárudvari Amalia Tătăran (Bukaresti Dinamo) a Craiován rendezett Alfredo Bachelli Párbajtőrvívó Emléktorna pénzdíjas viadalát.

A rangos felnőtt-versenyt egyébként női és férfi versenyzőknek rendezik meg, a női mezőnyben azonban csak Tătăran volt szatmári sportoló és Popescu az egyetlen olimpiai aranyérmes a riói bajnokcsapatból. A szatmári Simona Pop ugyan ott volt Craiován, de nem lépett pástra, akárcsak az olimpiai bajnok csapattársai, Loredana Dinu és Simona Gherman sem vállalták a játékot.

A férfi küzdelemeben viszont több szatmári srác is pástra lépett, de csak Árkosi Bertalan jutott el a döntő közelébe: a Szatmárnémeti VSK a negyeddöntőbe kapott ki Adrian Dabijától (Bukaresti UNEFS), így a 8. helyen zárt. A VSK színeiben küzdő Andrei Timoce a 12., Adrian Szilágyi pedig a 14. helyen zártak, a Szatmárnémeti SK sportolói küzül pedig Alexandru Oroian a 23., Mácska Ádám a 28. lett.

A győztesek 1500 lej, a másodikok 1000 lej, a harmadikok pedig egyenként 500 lej pénzjutalomban részesültek, míg az 5–8. helyezetteket egyenként 200 lejjel díjazták a craiovai szervezők.