2024. 04 24.
Vidék

Andonétól hozott védőt az Unirea

2017.08.15 - 10:59

Gólnélküli döntetlent játszott utolsó nyári felkészülési mérkőzésén a harmadosztályban újonc Tasnádi Unirea labdarúgócsapat, szombaton pedig első tétmeccsét játssza a megyei Szuperkupáért.

Bár az edzőtábor véget ért szombaton, a Lénárdfalvi ACS elleni barátságos meccsel, a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata hétfőn még játszott egy felkészülési találkozót Nagybányán, a negyedosztályos Minerul együttes ellen. A Viorel Mateianu Stadionban rendezett megmérettetésen nem született gól, habár Marius Botan edző szerint ezen a meccsen sokkal jobban teljesített a legénysége, mint az eddigi összecsapásokon. Mindkét oldalon bőven akadtak gólszerzési lehetőségek, de a kapusok remek formában védtek. Ráadásul a 87. percben Raul Cherecheș egy tizenegyest is kivédett, így 0–0-al zárult a találkozó.

„Mindazok ellenére, hogy negyedosztályosok, egy nagyon erős csapatot állítottak fel a nagybányaiak, hiszen keretükben sok divíziós, rutinos játékos van. Így szívós ellenfél volt, de egy jó meccs volt. Nagyon sok pozitív dolgot láttam a csapatom játékába. Szerintem ez a 0–0 sokkal jobb, mint a múlt szombati lénárdfalvi 2–1-es győzelem, hiszen sokkal jobban játszottunk” — mondta lapunknak Botan, aki értékelte az elmúlt heti edzőtábort is. — Természetesen örülök annak, hogy az edzőtábort győztes meccsel zártuk Lénárdfalván. Ez nagyon jót tesz a fiúk önbecsülésének. Úgy érzem, egy sikeres edzőtábor volt és szerencsére nem voltak komoly sérülések. Úgy érzem, hogy egy nagyon jó, egységes csapat kovácsolódott ki itt Tasnádon, és lassan a kezdő 11 is összeállt, habár még van egy-két poszton kérdőjel” — foglalta össze a szakvezető, aki péntekre ígérte, hogy bemutatja az Unirea harmadosztályos keretét.

Újonc az idényrajt előtt

Ugyanis a héten a még lehetnek kisebb változások, ráadásul a hét elején egy magas, rutinos középhátvéddel bővült a csapat: a 20 éves máramarosszigeti Turda Griogore az elmúlt szezonban a harmadosztályos Máramarosszigeti CSM-nél, majd a másodosztályos Foresta Suceavánál játszott, és bár nyáron a Zilahi FC-hez szerződött, végül a Liga 2-es Temesvári ASU Polinál kötött ki. A Szatmárnémeti FC Olimpia korábbi edzője, Bogdan Andone most kölcsönbe átengedte a tasnádiaknak.

Ugyanakkor kihagyhatja az idényrajtot az ifi csatár, Alex Veres, aki a nagybányai találkozó 60. percében súlyosan megsérült és le kellett cserélni. „Reméljük, hogy mihamarább visszatér, mivel szükségünk van a játékára” — olvasható a klub Facebook-oldalán.

Mint ismeretes, a Tasnádi Unirea 25 év szünet után tér vissza a divíziós bajnokságba. Az augusztus 26-i idényrajtig még van két hét: szerda, csütörtök és pénteken egy-egy edzésen vesz részt a legénység, szombaton (változott az időpont) 17 órától pedig Nagykárolyban a Luceafărul Decebal ellen játszanak a megyei Szuperkupáért. Ezt követően már az első bajnoki meccsre való felkészülés következik.

A csapat július 22-től hét barátságos mérkőzést játszottak: 4 győzelem, 2 döntetlen és 1 vereség a mérleg. 14–6 a gólkülönbség úgy, hogy háromszor voltak eredményesek 11-esből: Cădar és Székely egyenként 3, Faur 2, Veres 2, Mureșan 2, míg Nagy és Vădan 1-1 gólt szereztek ezeken a meccseken.

Felkészülési mérkőzésen

Nagybányai Minerul (Máramaros megyei Liga 4) – Tasnádi Unirea 0–0.

Unirea: Baican (csere: Cherecheș) – Turda, Bălău (Mario Silaghi), Bercean, Moș (Ciul), Babiciu (Bolba), Raul Silaghi (Dascăl), Stanciu (Creț), Székely (Mașlinca), Faur, Cădar (Vereș).

Korábbi eredmények

Tiszafüred FK (NBIII) – Tasnádi Unirea 0–3 (gólszerzők: Faur, Székely, Veres)

Tasnádi Unirea – Szatmárnémeti FC Olimpia (Liga 2) 0–1

Érmihályfalvi Unirea (Bihar megyei Liga 4) – Tasnádi Unirea 1–4 (Mureșan – 11-esből, Székely 2 gól, Nagy)

Cigánd SE (NBIII) – Tasnádi Unirea 2–2 (Mureșan, Veres)

Nagykárolyi VSK Victoria (Liga 4 Elite) – Tasnádi Unirea 1–3 (Cădar 2, Faur – 11–esből)

Lénárdfalvi ACS (Liga 3) – Tasnádi Unirea 1–2 (Cădar, Vădan – 11–esből).

Szöveg: Pesek Attila