1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.59 RON

Araddal kezdünk itthon

2018.10.05 - 14:36

Szombaton 18 órától a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben játssza idénybeli első bajnoki mérkőzését a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata. Az Aradi FCC ICIM lesz az ellenfél.

Nem túlzás azt mondani, hogy a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata beizzította a motorokat a Rapid elleni Román Kupa oda-visszavágón, így teljes gőzzel kezdheti szombat délután a 2018–2019-es nemzeti ligás idényt.

Arról már többször is írtunk, hogy a klub vezetői már bajnoki címet várnak a lányoktól. Az elmúlt szezonban a bajnokságban és a kupasorozatban is második lett, sőt, a nyári 3x3-as női kosárlabda-bajnokságon is ezüstéremmel zárt a VSK. „Elég volt a második helyezésekből: bajnokok akarunk lenni” — mondta még a szeptember eleji felkészülés első edzése előtt Fogel László klubelnök.

Bajnoki rendszer

A bajnoki rendszer kissé változott az előző évek felállásához képest. A román szövetség két értékcsoportba sorolta a 13 nevező együttest. Az A jelű szériában a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a Szatmárnémeti VSK, a Brassói CSTBV Olimpia, a Kolozsvári Universitatea, az Aradi FCC ICIM és a CSM Târgoviște lett besorolva.

A B csoportba kezd a Phoenix Konstanca, a Nagyváradi Universitatea CSM, a Rapid Bukarest, az Agronomia Bukarest, a KSE Kézdivásárhely, a CSM Alexandria és a Marosvásárhelyi VSK.

December 19-ig egy oda-visszavágó kör után újabb két csoport fog összeállni.

A Vörös csoportba az A széria csapataihoz csatlakozik a B-csoport legjobbja – így hét csapatos lesz. Az A-csoport csapatai magukkal viszik az első körben szerzett pontjaikat, míg a B-csoportból érkező együttes pontjait megszorozzák 0,5-tel

A B-csoport 2-tól 7-ig helyig záró együttesek a Sárga csoportba folytatják bajnoki szereplésüket (pontjaikat tovább viszik).

December 22. – március 23. között zajlik a második bajnoki kör, oda-visszavágó rendszerben. Ezután áll majd össze a táblázat, amelynek során kezdődik majd a rájátszás. A Vörös csoport nyolcadik helyére kerül majd a Sárga csoport legjobbja, és így fest majd a playoff-kör negyeddöntőjének párosítása: 1. hely – 8. hely, 2.–7., 3. –6., 4.–5. A 9–13. Helyen végző csapatok is megküzdenek majd két tornán.

A negyeddöntő, az elődöntő és a döntő párosításai három nyert mérkőzésig tart. A rájátszás április 6. – május 21. között zajlik.

Jönnek az aradiak

A Szatmárnémeti VSK egy régi riválissal, az Aradi FCC ICIM ellen kezdi a bajnokságot a Both Katalin Sportteremben. A Maros-parti ellenfél új edzővel, Milján Medvegyivel a kispadon vág neki a szezonnak. A játékoskeret jelentős változásokat szenvedett, de Brankica Hadzovic, Anamaria Ciotir és Adela Mercea idén is a sárga-kék mezt ölti majd magára. A távozók helyére sok fiatalt hoztak a csapathoz, a rutinosabb játékosok közé pedig Miljana Dzombeta (Helios Basket), Fodor Márta (Gyulafehérvár), A’Lexus Harrison (St. Francis), Teodora Neagu (Sepsiszentgyörgy) és Leeza Burdgess (Temesvár) sorolható.