×
2024. 04 26.

Aradi ifiket vert az Oli

2014.05.07 - 20:29

Boştină és Lemac két–két találatával nyert a Szatmárnémeti Olimpia FC a ifikkel felálló és megszűnő félben levő Aradi UTA ellen, a rájátszás alsóházi csoportjának szerdai bajnoki mérkőzésén.

Kétséges az Aradi UTA labdarúgócsapatának a jövője, ennek egyik jele, hogy szerdán 15–18 éves ifikkel állt fel a Maros–parti együttes Szatmárnémetibe, az Olimpia FC elleni bajnoki mérkőzésen. A bizonytalan helyzet másik jele, hogy az UTA felnőttcsapata is eljött, de Adrian Marţian főrészvényes megtiltotta nekik, hogy pályára lépjenek, ezért a lelátóról nézték a meccset.

Az értékbeli különbség ellenére az első félidő nem sok izgalmat hozott. Így nem csoda, hogy a 30. perc környékén jött a lelátótól a költői kérdés: „Mikor kezdődik a meccs?” Csak a szünet előtti percekben jött a „válasz”, amikor Boştină távoli lövése az aradi lécen pattant. Addig az UTA 15 éves kapusa, Răzvan Stanciu kapta a legtöbb tapsot a nézőktől, aki jó reflexszel hárított egy–egy lövést.

Fordulás után azonban már nem kegyelmezett az Olimpia és Boştină a 48. percben megindította a gólgyártást (1–0). A kifulladt ifik sorra halmozták a védelmi hibákat és csak a szatmári csatárok „szórakozottságának” köszönhették, hogy a 70. percig tartani tudták az 1–0-t. Lemac emelésénél azonban tehetetlen volt a középiskolás korú kapus (2–0), akárcsak három perccel később, amikor Boştinával maradt egyedül a hálóőr az ötösön belül (3–0). A 83. percben Boştină állított meg Lemacnak egy keresztlabdát a 16-os szélén, és a csatár csont nélkül vágta a lasztit a kapuba, beállítva a 4–0-s végeredményt. A meccs utolsó percében Boştină egyszer még betalált, de a nagyenyedi Sergiu Popa sípmester leshelyzet miatt érvénytelenítette a találatot.

„Nem tudom, ha az UTA befejezi ezt az idényt. Úgy tudom, hogy a részvényeseinknek millió euró nagyságú adósságaik vannak, amit nem tudnak fizetni. Talán ezért tiltotta meg a nagycsapatnak, hogy kiálljanak az Olimpia elleni meccsen – mondta a lefújás után Alexandru Gaica, az ificsapat edzője, aki tegnap, 12 óra után indult Aradról az együttesével Szatmárnémetibe, és egy órával a kezdő sípszó előtt érkeztek meg. – Nekünk, ifiknek az volt a célunk, hogy minél kevesebb gólt kapjunk, és azt hiszem, részben ez sikerült.”

„A mérkőzés után azt mondtuk a fiúknak, hogy hamar felejtsék el ezt a mérkőzést, és készüljenek a szombati, Motru elleni bajnokira. Így nagyon nehéz készülni egy meccsre, hogy nem tudod, hogy ki lesz az ellenfél vagy, hogy egyáltalán lesz ki ellen felállni” – panaszolta Mircea Bolba, az Olimpia másodedzője.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!

Labdarúgó Liga 2, 2-es Csoport, alsóházi (play–out) széria, 4. forduló

Szatmárnémeti Olimpia FC – Aradi UTA 4–0 (0–0).

Gólszerzők: Boştină (48. perc, 73.), Lemac (70., 83.).

Olimpia FC: Anca–Trip – Muntean, Mureşan (Ene 17. perc), Bălău, Iuhas, Gavrilescu, Svarczkopf, Rus, Zsiga (Lemac 59.), Bujor (Feier 66.), Boştină.

UTA: Stanciu – Bocşa, Ardelean F., Opirlescu, Oltean, Lazăr (Ardelean M. 63.), Dan, Simion, Denuţ (Farcaş 52.), Trabalka, Macovei (Dolga 72.).