×
2024. 04 27.

Aradon pótolnak a kosaras lányok

2018.12.10 - 18:12

Pontokért utaznak Aradra a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói, de tisztában vannak azzal, nem lesz sétagalopp a keddi bajnoki mérkőzés. Az első meccsen 74–59-re győztek a szatmáriak.

A hazai közönség előtt pozitív mérleget felmutató Aradi FCC ICIM fogadja kedd késő délután a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatot, a Nemzeti Liga alapszakaszának 6. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

A két együttes között egy rivalizálás alakult ki az elmúlt években, viszont most, a költségvetésbeli különbségnek köszönhetően felállított játékoskeretek szatmári győzelmet jósolnak előre.

Miljan Medvedj vezetőedző tanítványait vélhetően erősen feldobta a legutóbbi mérkőzésen aratott győzelem: 85–73 odahaza, a Brassói CSTBv Olimpia ellen. Ez a siker két elvesztett meccs után jött nekik, hiszen az előző fordulókban Târgoviștén (71–63) és Sepsiszentgyörgyön is (68–58) kikapott az egykori romániai sikercsapat. Ebben a szezonban viszont Aradon – a brassóiak mellett – kikaptak a kolozsváriak (66–49) és Târgoviște is (78–65), csupán a háromszékiek vittek el 2 pontot a Maros partjáról (58–68). Vagyis, bár a győzelem elvárt a VSK-tól, a sima siker egyáltalán nem borítékolható. Ráadásul, az utolsó két bajnoki mérkőzés nagyon nehezen indult Maikel Lopez edző tanítványainak, még a sereghajtó kolozsváriak otthonában is elvesztették az első negyedet, majd idehaza, a Târgoviște is vitte az első tíz percet (és az utolsó negyedet is). Mindkét bajnokin azt a benyomást keltették a lányok, hogy felhúzott kézifékkel kezdtek, hiszen az első két és fél percben be sem találtak az ellenfél kosarába – igaz, végül 70 és 76 dobott ponttal zárták a kolozsváriak és a Târgoviște elleni találkozókat.

Kétség kívül, javítani kell a teljesítményen, ugyanis hasonló játékkal nem lehet elvárás, hogy megszorongassuk majd december 19-én idehaza a szentgyörgyieket.

A keddi, Aradi FCC ICIM – Szatmárnémeti VSK mérkőzés 18.30 órakor kezdődik a helyi Victoria Sportcsarnokban. Maikel Lopez ezen a találkozón sem számíthat a sérült Matea Tavicra – aki a 2016–2017-es idényben is játszott már a VSK-nél, viszont az elmúlt szezonban Aradon játszott, innen igazolt vissza Szatmárra –, míg Kristina Baltic játéka kérdéses.