×
2024. 04 20.

Avasújvárosi siker a csomaköziek által rendezett focitornán

2015.12.08 - 10:42

Hagyományteremtő szándékkal rendezett a csomaközi egyesület focikupát, amely — helyi terem hiányában — a mezőfényi sportteremben zajlott.

Az Avasújvárosi Talna csapata nyerte meg a mezőfényi sportteremben rendezett Mikulás Kupa korosztályos labdarúgótornát, amelyet második alkalommal rendezett meg Paşca Dániel testnevelő tanár és a Csomaközi Schamagosch Sportklub Löchli Mihaly, Csomaköz polgármestere és Ernyi Gyula vállalkozó támogatásával.

A 10–11 éves focistáknak meghirdetett tornára idén nyolc csapat nevezett, akiket a szervezők két csoportba osztottak. Az A jelű szériát az újvárosiak 9–0-s gólkülönbséggel és 9 ponttal nyerték meg, de a B-csoportban a Szatmárnémeti FC Olimpia is hasonló mérleggel zárt az élen. Így már előre volt vetíthető a két döntős csapat neve. Azelőtt, az elődöntőben az újvárosiak rászámoltak a Szaniszlói Recolta csapatára is (3–0), míg az Olimpia 6–3-ra győzte le a Schamagosch I-es számú csapatát. A várakozásoknak megfelelően egy izgalmas döntő várt a résztvevőkre, amelyet a Talna végül 4–2-re nyert meg, az Olimpia pedig a második helyen zárt. A bronzmérkőzésen a Schamagosch I 2–0-ra győzte le a Recoltát.

További helyezések: 5. Mikolai Turul, 6. Schamagosch II, 7. Nagykárolyi Dribli FC, 8. Nagykárolyi Phoenix.

Különdíjak, a legjobb kapus: Czier Richárd (Schamagosch); a legjobb játékos: Kovács Nándor (Talna); gólkirály: Maris Duca (Olimpia).