1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Az Astra az első döntős

2014.04.17 - 12:38

Lesgyanús góllal nyert 2–1 arányban hazai pályán a Astra Giurgiu a Petrolul Ploieşti elleni Román Kupa elődöntő visszavágó, így elsőként kvalifikálta magát a sorozat fináléjába.

A szerda esti mérkőzésen a vendégek szereztek vezetést az első félidő derekán, de a házigazdák fordulás után egyenlíteni tudtak. A ploieşti-i 0–0 után a Petrolulnak még az 1–1-es végeredmény is továbbjutást jelentett volna, azonban a hosszabbítás utolsó percében Paul Papp egy gyenge felszabadítási kísérletből, lesgyanús helyzetből fejelte a labdát Pecanha kapujába.

Az Astra döntőbeli ellenfelét csütörtök este tudta meg. A Dinamo – Steaua elődöntőt ugyanis csütörtök este rendezték, ez a lapzártánk után ért véget. A Steaua a hazai 5–2 után várta a visszavágót.

A finálét május 23-án rendezik a bukaresti Naţional Arénában.