×
2024. 04 24.

Az Atlético nyerte a Szuperkupát

2018.08.16 - 02:06

Az Európa Liga-győztes Atlético Madrid szerdán hosszabbításban 4–2-re legyőzte a Bajnokok Ligájában címvédő Real Madridot a labdarúgó Európai Szuperkupáért kiírt tallinni mérkőzésen.

A piros-fehérek már az első percben vezetést szereztek Diego Costa góljával (0–1), de a királyi gárda még az első félidőben egyenlített Karim Benzema találatával (1–1), majd a másodikban Sergio Ramos büntetőjével fordított (2–1). Costa révén az Atlético a 79. percben mentette hosszabbításra az összecsapást (2–2). A ráadásban aztán Saúl és Koke góljai döntötték el a meccset (2–4).

Az Atlético Madrid sikerével története során harmadszor hódította el a trófeát 2010 és 2012 után.

„Ezen a mérkőzésen a sorsdöntő szituációk a javunkra dőltek el, bár a tizenegyes egy időre visszavetett bennünket. A cserék viszont fenomenálisan szálltak be – értékelt Diego Simeone, az Atlético edzője, aki eltiltása miatt csak a lelátóról figyelhette csapatát — Ha jól emlékszem, öt finálét vívtunk a Real Madrid ellen, és hármat megnyertünk – a két BL-döntőt nem.

„Egy döntő mérkőzést általában az veszít el, aki több hibát követ el — összegzett Julen Lopetegui, a Real új edzője. — Az Atlético dörzsölt csapat, remekül ki tudja használni az ellenfelük hibáit. Amikor a legjobban játszottunk, akkor tudtak egyenlíteni. Felkelünk, leporoljuk magunkat, megyünk tovább. Boldogtalanok vagyunk, az pedig egyértelműen negatív, hogy négy gólt kaptunk. Ez nem normális, és biztosan javulnunk kell” – tette hozzá.

Európai Szuperkupa

Real Madrid – Atlético Madrid 2–4 (Benzema 27. perc, S. Ramos 63. – 11-esből, illetve Diego Costa 1., 79., Saúl 98., Koke 104.).