2024. 04 26.
3 °C

Az Eb-ezüstérmes spanyol kézisek is továbbjutottak

2016.12.09 - 07:13

A nyerési kényszer alatt levő Európa-bajnoki ezüstérmes spanyol női kézilabda-válogatott rászámolt csütörtök este Szlovéniára, a Svédországban zajló Eb utolsó csoportmeccsén.

Spanyolországnak legalább öt góllal kellett vernie ellenfelét az A jelzésű széria 3. fordulójának a mérkőzésén, hogy legalább csoportharmadikként jusson be a középdöntőbe. A megtáltosodott ibériaiak már a szünetben 14–5-re vezettek, a második félidőben is ők voltak a jobbak, így 30–18-as sikerük után készülhetnek a középdöntőre – igaz, azt nulla ponttal kezdik –, míg a szlovénok mehetnek haza.

A tavalyi világbajnokság negyedik helyén záró lengyelek hasonló helyzetben voltak, mint a spanyolok, ám nekik minimum hét góllal kellett volna megverni a németeket. Erre nem volt reális esélyük, ráadásul szinte végig a németek vezettek, és egy góllal meg is nyerték a meccset. Így Németország jutott tovább és visz magával két pontot a középdöntőbe.

A B-csoport záró mérkőzésén a hollandok hatgólos hátrányból verték meg a franciákat, és ezzel ők is visznek magukkal két pontot a középdöntőbe.

Női kézilabda Európa–bajnokság, Svédország, 3. forduló

A–csoport

Spanyolország – Szlovénia 30–18 (14–5), Svédország – Szerbia 30–30 (15–18).