×
2024. 04 25.

Az éllovas verte az Olimpiát

2017.05.15 - 12:40

A mérkőzés elején és végén szerzett találatokkal nyerte a Kolozsvári CFR korosztályos csapata a Szatmárnémeti FC Olimpia 17 évesei elleni bajnoki mérkőzésen.

Ezzel a vereséggel a Csik Tibor, Paul Levente edzőpáros legénysége 38 ponttal marad az országos bajnokság 9-es selejtezőcsoportjában a 6. helyén, míg a kolozsváriak csoportelsőként kvalifikálták magukat az élvonalnak számító elitligába. A CFR a 3. percben szerzett vezetést, és a hajrában, a 78. percben zárta le a találkozót (2–0). Szerdán a 35., utolsó előtti fordulóban idehaza játszik az Olimpia a 17 évesek bajnokságában, a Nagyváradi Luceafărul lesz az ellenfél. A 34. forduló előtt öt pont volt az előnye a bihari együttesnek.

Az Olimpia FC felállása a kolozsvári találkozón

Kerezsi (Molnár, 75. perc) – Purguly, Horotan (Contra, 70.), Văsălie, Kővári, Nyikora, Jakab, Lázin (A. Mîndruți, 70.), Zima, (L. Mîndruți, 41.), Boicu (Tincău, 48.), Bodan.

A Sportlíceum 17 évesei egyébként az élvonal, a Liga Elitelor U17-es bajnokság Nyugati csoportjának az utolsó előtti, 13. helyén zárt, 15 ponttal.