×
2024. 03 29.

Az éllovast is verték a kézis srácok

2015.11.22 - 14:50

A másodosztályos férfi kézilabda-bajnokság B-csoportjának az élén zárhatja az évet a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, miután vasárnap délben az első helyen álló Fogarasi HCM-et győzték le három góllal.

Egy jó kapusteljesítménnyel, jól záró védelemmel és elég jó támadójátékkal Nicolae Istrate edző legénysége végig irányított a játékot. Az első félidőben többnyire két gól volt a két csapat közötti különbség, de egy jó hajrával négyre növelte előnyét a VSK a szünetig (15–11). A 35. percben már hat gól volt a szatmári for (18–12) és ebből a hátrányból legtöbb három gólt tudott faragni az ellenfél az 51. percig. Ekkor viszont feljöttek kettőre (25–23) és kezdett izgalmassá válni a meccs. De a 27. percben, 26–24-es állásnál Cioroiu hetest mentett és ez döntőnek bizonyult, ugyanis a fogarasiak már nem tudtak kellően koncentrálni a hátra levő időben, az utolsó másodpercben pedig Raul Pop beállította a 29–26-os végeredményt.

Jövő vasárnap a fogarasiak szabadnaposok, a VSK pedig Szászsebesen játszik.

A-osztály, B-csoport, 10. forduló

Szatmárnémeti VSK – Fogarasi HCM 29–26 (15–11).

VSK: Cioroiu, Pogyină – Ungar 3 gól, Morar 2, Lupşe 5, Rogoz 9, Baroş, Mureşan 7, Petruş, Vaştag, Alisie 2, Mateş, Pop 1, Varga.

Az élcsoport állása: 1. Fogaras 27 pont/10 mérkőzés, 2. Szatmár 24/9, 3. Craiova 22/8.