Andrea, Ilma
közepes eső

Az elődöntőig jutottak a Román Kupában a szatmári sporttáncosok

2013.10.15 - 17:06

A Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai a Román Kupában versenyeztek az elmúlt hétvégén, emellett egy–egy bukaresti és felsőbányai országos tornán is a táncparkettre léptek. A kupaviadalban az eddigi legjobb eredményeket jegyezték.

Három megmérettetésen léptek parkettre a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai, ezek közül a Román Kupa megmérettetése volt a legrangosabb verseny. Az elmúlt hétvégén, Bukarestben mindkét páros az elődöntőig jutott, ezzel az egyesület eddigi legjobb eredményét jegyezték. A Ciprian Mariţa, Oana Bumba kettős a 10–11 évesek megmérettetésén 10. lett a latintánc nyílt versenyében és 14. a standard tánc nyílt megmérettetésében. Az Eduard Ignat, Nadia Nyiki páros a 12–13 évesek között a 11. helyen zárt a latin nyílt és a 17. pozícióban a standard nyílt táncversenyben.

A kupaküzdelmekben egyébként több mint hatszáz sporttáncpáros mutatta meg tudása legjavát, a pontozó bírók között pedig helyt kapott a szatmári egyesület edzője, Ovidiu Ignat is.

Ezzel párhuzamosan zajlott a fővárosban a 10. Universitas Kupa, amelyen a Mariţa, Bumba duó a 6–11 évesek D–osztályos versenyében zárt a 4. helyen.

A Royal Dance Club legtöbb sportolója Cristian Cordea Mikle edző kiséretében Felsőbányára utazott, ahol először rendezték meg a Maramureşului Kupát. A tréner egyébként pontozó bíróként is részt vett a megmérettetésen, ahol mintegy 300 sportoló lépett a táncparkettre. Az Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikles, Marius Iepure edzőnégyes tanítványai összesen négy arany–, két ezüst– és nyolc bronzérmet szereztek, további nyolc versenyszámban pedig a döntőig jutottak el a szatmári sporttáncosok. A Maskulik Dávid, Iris Roatiş kettős megnyerte a 12–15 évesek Open Basic Standard és Open Basic Latino versenyszámát is, a Patrick Cordea Mikle, Astrid Ştef páros a 4–7 évesek tánciskolások kategóriájában bizonyult a legjobbnak, míg a 12–15 évesek hobbi kategóriájában a Nagy Alex, Bianca Roman páros állhatott a dobogó legfelső fokára.