közepes eső
1USD = 4.68 RON

Az első szatmári cselgáncs-edző unokája állt dobogóra

2018.03.12 - 22:58

Az első szatmári cselgáncs-edzőnek, Schwarzkopf Istvánnak az unokája viszi tovább a családi hagyományt, a még csak 11 éves Karina ugyanis első nagyobb versenyén azonnal dobogóra állt.

A Szatmárnémeti Judo Master egyesület sportolója az elmúlt hétvégén Debrecenben, egy nemzetközi tornán szerzett ezüstérmet. „Kiváló ez az eredmény, hiszen Schwarzkopf Pityu bácsi unokája mé csak öt hónapja cselgáncsozik. Nagyon büksze vagyok rá” — mondta lapunknak Pelcz Attila edző, akinek másik két kezdő tanítványa, Igaz Róbert és Muresán Krisztián a 7. helyen zártak.

A legfiatalabb szatmári cselgáncsklub rövid fennállása óta a második versenyén vett részt, és már a második érmeét szerezte: korábban Raul Oprea szerzett bronzérmet egy hazai nemzetközi verseny 15 éven aluliak korosztályában.