×
2024. 04 20.

Az időjárás is a strandröpisekkel tart

2017.09.22 - 15:52

Kissé megilletődve kezdte pénteken hazai pályán a női strandröplabdázók idényzáró Európa Kupa-szatellit tornáját a szatmárnémeti Adriana Matei és Vaida Beáta, de túltették magukat a drukkon, és favoritokhoz méltón nyertek a cseh Karolina Rehácková, Marie-Sara Stochlova páros ellen.

Mint ismeretes, Romániában először rendeznek magas rangú kontinentális tornát az európai konföderáció (CEV) égisze alatt. Adrian Pricop edző tanítványai a torna hatodik kiemeltjei, így selejtező nélkül jutottak főtáblára. A tegnap délutáni ellenfél a selejtezőből jött, de alaposan megdolgoztatta a szatmári lányokat.

Az első szettben ugyan korán átvették a vezetést a csehektől, de az ellenfél végig tartotta magát, és hosszabbításra volt szükség a menet győztesének eldöntésére (23:21). A második felvonásban sem adta fel a harcot a 13. helyen rangsorolt Rehácková, Stochlova páros, de a döntő pillanatban előjött a szatmáriak rutinja, és 19:20-as állásról 22:20-ra hozták a meccset.

„Nagyon nehéz meccs volt. Kicsit izgultunk is a hazai közönség előtt, és amúgy is nehezen szoktunk ráhangolódni a tornára. De szerencsére nyertünk, és küzdünk tovább” — mondta Adriana. „Sokat számított a hazai közönség buzdítása, köszönjük nekik a segítséget. Nem tűztük ki célként a tornagyőzelmet, mi meg szeretnénk mutatni a Szatmáriaknak a strandröplabda-sport szépségét” — tette hozzá Beáta.

A szatmári lányok péntek 19 órától a lengyel Katarzyna Kociolek, Kinga Kolosinska párossal mérkőznek a 2. fordulóban.

A küzdelmek szombaton folytatódnak Szatmárnémeti új főterén, és vasárnap késő délután ér majd véget a döntővel.

Szöveg és képek: Pesek Attila