×
2024. 04 19.

Az idősebbik Lucescut várják a FCSB-hez

2019.08.09 - 02:28

A Budapest Honvéd ellen botrányos mérkőzésen továbbjutó Universitatea Craiova hazai pályán 2–0-ra kikapott a görög AEK Athéntól a labdarúgó Európa Liga-selejtező 3. fordulójának az első találkozóján.

Az olténiai klub megkezdte letölteni a büntetését, így a találkozóra a nemrég megtalált szabály értelmében csupán futballiskolák 14 év alatti növendékeit engedhette be a mérkőzésre. Háromezer gyermek szurkolt a csapatnak a stadionban.

A másik érintett román alakulat, a FCSB Giurgiuban gólnélküli döntetlent játszott a vendég cseh Mladá Boleslavval. A bukaresti alakulat egyébként a második félidőben mezőnyfölényben játszott, több veszélyes helyzetet is kidolgozott, de csak a kapufát találták el. Mint ismeretes, a játékoskeret jelentős része sérült, Bogdan Andone edző távozása után Mihai Stoica csapatmenedzser is benyújtott lemondását. A csütörtöki mérkőzésen viszont részt vett Mircea Lucescu, aki Vasile Argăseală klubelnök mellett ülve folyamatosan jegyzetelt, és még a csapat öltözőjébe is bement. Egyelőre nincs hír róla, hogy milyen tisztséget tölthet be majd a FCSB-nél, de a digisport.ro szerint menedzserként szerződtetheti Gigi Becali.

Lucescu a Sahtar Donyeck edzőjeként 2009-ben UEFA Kupát, a Galatasaray-jal pedig 2000-ben Európai Szuperkupát nyert. A 74 éves szakvezető pályafutása során a Dinamoval, a Rapiddal, a Galatasaray-jal, a Beşiktaş-sal és a Sahtiorral nyert honi bajnoki címet, összesen 32 trófeát nyert csapataival.

Az EL-selejtező visszavágó mérkőzéseit jövő csütörtökön rendezik.

Európa Liga, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés

Universitatea Craiova – AEK Athén 0–2 (Petros Mantalos 60. perc, Marko Livaja 84.)

FCSB – Mladá Boleslav 0–0