szitálás
Vidék

Az Olimpiától erősít Tasnád

2017.07.22 - 16:01

Több újonc és próbajátékon levő játékos is elutazott a Tasnádi Unirea játékoskeretével, amely szombaton Tiszafürden játszotta első felkészülési mérkőzését. 3–0-ra nyert a Botan-csapat.

Faur Bogdan és Adrian Ciul is a Tasnádi Unirea labdarúgócsapatánál folytathatja pályafutását a Szatmárnémeti FC Olimpia két rutinos játékosa, Bogdan Faur és Adrian Ciul. Előbbi már aláírt a harmadosztályban újonc csapattal, míg a 21 éves szatmári jobbbekk egyelőre csak tesztel Marius Botan csapatánál. Ciult egyébként a másodoszotályban újon AFC Hermannstadt is megkörnyékezte, de úgy tűnik, a védekező középpályás itthon maradna, miután három szezont lehúzott az Olimpia mezében.

Egyébként úgy tűnik, hogy jól alakul az Unirea játékoskerete. Arról már korábban beszámoltunk, hogy Tasnádra csábították a Zilahi FC-től az Olimpia egykori kapusát, Claudiu Băicant, de követheti őt az Unireához a szilágyságiak egykori csapatkapitánya, Raul Stanciu, illetve a támadó középpályás Marius Hossu, továbbá Sergiu Bercean. Utóbbi két szerződtetése a következő héten dőlhet el.

Tasnádon folytatja szereplését a Pusztadaróci Recolta korábbi játékosa, Andrei Mureşan, a 19 évesek országos élvonalának tavalyi negyedik helyezettjétől, a Szatmárnémeti LPS-től Mario Silaghit és Székely Leventét szerződteték az üdülőváros csapatához. Egyelőre még nem dőlt el Laurentiu Catuna sorsa, a LPS játékos ugyanis sérült, így vélhetően nem fogják Tasnádra hozni a játékost. Kérdéses továbbá Alexandru Babiciu szerződtetése, ugyanis a Nagykárolyi Victoria-VSK kivásárlási díjat kér a majtényi tehetséges ifiért, amit a tasnádiak nem hajlandóak kifizetni.

Mindent egybevetve, így jól néz ki Botan csapata, ugyanakkor a játékoskeretet tizenegyen egészítik ki a régi keretből.

Faur és Székely góllal mutatkozott be az új csapatában, ugyanis az Unirea szombaton délben lejátszotta első felkészülési mérkőzését is. Mint ismeretes, a magyar harmadik vonalban újonc Tiszafüredi VSE vendégei voltak az elmúlt hétvégén a tasnádiak. A magyarországi együttes edzője ugyanis a Tasnádról elszármzaott Csillag László, az ő meghívására utazott Tiszafüredre az Unirea kerete. Itt pénteken, szombaton és vasárnap is edzettek a fiúk, a második napon pedig a VSE elleni meccsen 3–0-ra nyertek, a harmadik gólt Alex Veres szerezte.

A találkozó első háromnegyed órája kiegyenlített játékot hozott. Faur még a szünet előtt vezetést szerzett az Unireának, aki kihasználta a vendéglátók kapusának és hátvédjének a rossz összjátékát (1–0). Fordulás után – a tiszefürediek fáradságát kihasználva – az Unirea átvette az irányítást és a két ifi révén, Székely és Veres találataival beállt a 3–0-s végeredmény. Faur még egy 11-est is hibázott.

Felkészülési mérkőzésen

Tiszafured VSE – Tasnádi Unirea 0–3 (0–1).

Gólszerzők: Faur, Székely, Veres.

Unirea, kezdő tizenegyes: Raul Cherecheş – Mario Silaghi, Flaviu Moş, Sergiu Bercean, Adrian Ciul, Marius Hossu, Raul Stanciu, Bakai Balázs, Bogdan Faur, Gabriel Cădar, Ovidiu Creţ.

A 2. félidőben: Raul Cherecheş – Mario Silaghi, Flaviu Moş, Adrian Ciul, Andrei Mureşan, Raul Silaghi, Alexandru Babiciu, Lucian Dascăl, Alex Veres, Székely Krisztián, Cristian Holtzberger.

Igazoltan hiányoztak: Flavius Vâdan, Nagy Imre, Claudiu Băican, Marius Bălău.