11 °C
borús égbolt

Az ötödik hely még elérhető Dániában Mocsai Lajos csapatának

2014.01.21 - 12:01

Hullámzó teljesítményt nyújtott a magyar férfi kézilabda–válogatott a címvédő és házigazda Dánia elleni középdöntős Európa–bajnoki meccsen.

A magyar férfi kézilabda–válogatott hétfőn 28–24-re kikapott a házigazda dán csapattól az Európa–bajnokság középszakaszában, így biztossá vált, hogy nem jut az elődöntőbe. A címvédő dánok viszont az utolsó forduló eredményétől függetlenül csoportelsőként várhatják az elődöntőt.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány tanítványai kissé megilletődve kezdtek a 14 ezer hazai drukker előtt, de tíz perc után magára találtak a legények és egyenlítettek, majd Ancsin góljával a vezetést is átvették (6–7). Ulrik Wilbek, a dánok szövetségi kapitánya erre azonnal időkéréssel reagált, húzása pedig eredménnyel járt, mivel egymás után három hazai gól esett, így Mocsai Lajos is „szünetet rendelt el”. Ezt követően Eggert kiállítása alatt egyenlített a magyar együttes, majd a kapusok percei következtek, Tatai és Landin is bravúrok sorát mutatta be. Azonban a magyarok lendülete hamar megtört, így a hazaiak három gólos előnnyel mehettek a pihenőre (14–11), a második félidőt pedig óriási lendülettel kezdte a dán csapat. Ráadásul a szlovén játékvezetők a kétes szituációkban rendre a hazaiakat segítették, majd Ilyés Ferencet szándékos ütésért végleges kiállítással büntetették, a magyar csapatkapitány alig akarta elhinni a döntést. „Úgy éreztem, nem volt piros lap, két percet lehetett volna ítélni, hiszen a vállát eltaláltam Toft Hansennek, aki szépen rájátszott, és feldobta magát. Nagyon remélem, nem tiltanak el” – mondta Ilyés.

A félidő közepére kialakult ötgólos különbség állandósult a csapatok között. A folytatásban küzdött ugyan a magyar válogatott, volt, hogy két gólra is felzárkózott, de végül 28–24-es vereséget szenvedett.

„Ebben a mérkőzésben a magyar válogatott számára több lehetőség volt – mondta Mocsai Lajos szövetségi kapitány. – Távolról jelentősen kevesebb gólt lőttünk, mint a dán csapat, a játék tempójában sajnos nem tudtunk megvalósítani mindent, amit elterveztünk. Nem tudtuk az átlövőket távol tartani és a második hullámot megfékezni. Persze volt sok szép dolog, de néhány megengedhetetlen technikai hiba is.”

A magyar válogatott a középdöntő szerdai zárófordulójában a pont nélküli osztrákok ellen lép pályára, abban az esetben végezhet harmadikként a csoportban és játszhat az ötödik helyért, ha győz, az izlandi csapat pedig kikap a dánoktól úgy, hogy jobb lesz a Mocsai-csapat gólkülönbsége.