×
2024. 04 25.

Az utolsó olimpiai hétvége Pjongcsangban

2018.02.23 - 15:07

Szombaton és vasárnap az utolsó 12 bajnoki címet osszák ki a XXIII. téli olimpián, Pjongcsangban, ezzel véget érnek a játékok Dél-Korában. Vasárnap romániai idő szerint 13 órakor kezdődik majd az idei kiírás záróünnepsége.

Megszerezte az orosz olimpiai csapat első aranyérmét Pjongcsangban, miután a 15 éves Alina Zagitova (képünkön) megnyerte a női műkorcsolyázók versenyét.

A két nappal ezelőtti rövid program után a tegnapi kűr sem változtatta meg a dobogósok sorrendjét: Zagitova mögött második lett a honfitársnője, Jevgenyija Medvegyevát és a kanadai Kaetlyn Osmondot, aki a csapatversenyben nyert már olimpiai bajnoki címet Pjongcsangban. A két orosz lány egyébként századra ugyanannyi pontot kapott kűrjére, így maradt köztük a rövid program során kialakul minimális, 1,31 pontos különbség.

A magyar Tóth Ivett, aki „felrobbantotta” a netet, miután a rövid programját AC/DC-re adta elő, a szabad programban Bizet Carmenjére mutatta be a kűrjét, és a 23. helyen végzett.

A szabad stílusú sízők krosszversenyét is pénteken rendezték meg. A győzelmet a kanadai Kelsey Serwa szerezte meg, honfitársa, Brittany Phelan előtt. A kanadaiaknak egyébként jutott bánat is az öröm mellett, hiszen a címvédő Marielle Thompson már az első futamban kiesett, másik versenyzőjük, India Sherret olyan szerencsétlenül esett, hogy kórházba kellett szállítani.

A bronzérmet a tavalyi vb-ezüstérmes, korábbi világbajnok svájci Fanny Smith szerezte meg.

Izgalmas összecsapáson Svájc 7–5-re legyőzte Kanadát a férfi curlingtorna harmadik helyéről döntő mérkőzésen.

Gyorskorcsolyában a férfiak 1000 méteres versenyszámát a holland Kjeld Nuis nyerte meg, aki mindössze 4 századdal verte a norvég Havard Lorentzent. Harmadik helyen a dél-koreai Kim Ta-jun végzett, a magyar Nagy Konrád a 21. helyen zárta a versenyt.

A nap utolsó bajnoki érme Svédországnak járt, hiszen a sílövő férfiak versenyében a skandinávok majdnem egy perc előnnyel megnyerték meg a 4x7,5 km-es váltót a második helyen beérő norvégok és a harmadikon befutó németek előtt.

Pénteken egyébként kiosztották az olimpiai érmeket a rövidpályás gyorskorcsolya férfi váltó versenyének legjobbjainak, így sporttörténelmi aranyérmet szerző magyar legényeknek, Burján Csabának, Knoch Viktornak, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándornak köszönhetően először csendült fel a magyar téli olimpián (képünkön). Ráadásul az aranyérmet a Magyar Olimpiai Bizottság korábbi elnökétől, Schmitt Páltól vehették át.

Úgy tűnik, az oroszok nem tudnak tanulni saját hibáiból: a 12. helyen végző női kettes bob egyik tagja, Nadezsgya Szergejeva bukott meg tiltott teljesítményfokozóval. Az insidethegames.biz hírét az orosz bob-szövetség is megerősítette, bár azt nem tudni még, hogy a sportoló pontosan milyen szert is használt, csupán annyi biztos, nem meldoniumot használt, amivel Alekszandr Kruselnyickij, a bronzérmes curling vegyespáros férfi tagja megbukott, és amiért az orosz küldöttség egy olimpiai érmet is elvesztett.

Ezen a hétvégén véget érnek a XXIII. téli olimpiai játékok Pjongcsangban. Szombaton 8, vasárnap pedig még 4 versenyszámban avatnak még bajnokot, vasárnap 13 órakor pedig kezdődik a záróünnepség. Négy év múlva ismét Ázsiába jön a mezőny a XXIV. téli játékokra: 2022-ben Peking lesz a házigazda.