2024. 04 26.
4 °C

Az utolsó perc döntött Kolozsváron

2014.04.17 - 19:41

Az 59. percig vezetett csütörtökön a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a kolozsvári bajnokin, de a házigazda Universitatea két gól hátrányból fordított és nyert 33–32 arányban.

Egy perc alatt csúszott ki a kezei közül a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatnak a győzelem Kolozsváron, az Universitatea elleni bajnoki találkozón. Nicolae Istrate edző legénysége ezúttal remek teljesítményt nyújtott, az 59. percig vezetett a házigazdák elleni találkozón, de a rutin hiánya és a rövid kispad döntő volt, így a kincses város csapata otthon tartotta a pontokat.

A VSK az első pillanattól átvette az irányítást és 3–0-ra, majd 6–2-re is vezetett. A szünetig sikerült megőrizni a négy gólos előnyt, majd fordulás után hatra is megléptek a vendégek (12–18). Az 53. percben 25–29 volt az állás és már bízhattak a szatmáriak egy jó eredményben. Az 59. percben viszont felzárkóztak a kolozsváriak, majd egyenlítettek (32–32), de Ungar kapufája után ismét az „egyetemistáknál” volt a támadás lehetősége. Tíz másodperccel a vége előtt hetest fújtak be a bírók, amelyet értékesíteni tudtak a házigazdák, a fennmaradt idő pedig már kevésnek bizonyult a VSK-nak, hogy legalább egy pontot tudjanak menteni.

„Úgy érzem, hogy csak mi lehetünk ennyire pechesek. Nincs cserejátékosom, így a végére nagyon kifáradtak a fiúk, ami kihatott a koncentrációra is. A rutin és a frissesség döntött a kolozsváriak javára. Nekünk nincs akkora tapasztalatunk, hogy meg tudjunk őrizni egy pozitív eredményt egy tétmeccs hajrájában. Nagyon sajnálom a fiúkat, mert nagyon jól játszottak, sajnálom, hogy elúsztak a pontok. A bíráskodásra nem panaszkodhatok, bár úgy ítélem meg, hogy az utolsó hétméterest nem kellett volna befújni” – értékelt elkeseredve Istrate, akinek legénysége legközelebb április 28-án, 11 órától játszik hazai pályán a Segesvári Naţional ellen.

Ezzel a vereséggel a VSK visszacsúszott a táblázat 6. helyére.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 18. forduló

Kolozsvári U – Szatmárnémeti VSK 33–32 (12–16).

VSK: Cioroiu 20 védés (ebből 4 hétméteres) – Jurj 11 gól (ebből 2 hétméteresből), Ungar 8, Clipea 5, Morar 4, Pop A. 3, Mateş 1, Pop R., Chira, Ciaca.

Hétméteresek (megítélt/értékesített): 10/6 – 4/2.

Kétperces kiállítások: 6 perc – 16 perc.

Fotó és szöveg: Pesek Attila