Az utolsó percek döntöttek Tasnádon
Utoljára módositva: 2017-11-11 20:09:46

Ponotot mentett az ultolsó percben a Kudzsiri Metalurgistul Tasnádon, így Marius Botan edző legényei nagy lehetőségtől estek el, hogy fordítás után nyerjenek a Fehér megyeiek ellen.

Hiába fordított vert helyzetből a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a Kudzsiri Metalurgistul elleni bajnoki mérkőzésen, a Liga 3 tizenkettedik fordulójában csak egy pontot sikerült itthon tartani. Igaz, a találkozó összképét tekintve ez sem rossz, hiszen a Fehér megyei alakulat erős kerettel rendelkezik, és sokszor sakkban tartott a tasnádi védelmet.

Az első félidőben nem is tudta tartosan veszélyeztetni Andrei Crivăț kapuját, csupán Gabriel Cădar egyik lövésénél adódott munkája a hálóőrnek, akkor szögletre mentett. A tasnádi kontrák már a kudzsiri 16-os előtt elakadtak, míg túloldalt a védelemnek bőven akadt munkája. A szünet előtti pillanatban pedig elég volt egy figyelmetlen pillanat, hogy az ellenfél gólt szerezzen: Alex Sorian jobb oldali, laposan meglőtt szögletére Mădălin Popa érkerzett a rövid sarokra, és kapufa tövére küldte a lasztit (0–1).

Szünet után mintha határozottabban állt volna ki a pályára az Unirea. Bogdan Faur már a 61. percben egyenlíthetett volna, de lövését nyújtózva védeni tudta Crivăț. Az így megítélt szögletből a vendégek nem tudtak felszabadítani, egy visszafordított labda pedig Raul Stanciu elé került, aki 6 méterről, zavartalanul rúghatta a játékszert a kapuba (1–1).

Kiegyenlített lett a játék is, a 73. percben pedig Raul Cherecheș bravúrjára is szükség volt, hogy az Unirea a vezetést is megszerezhesse. A 16-os elől elvégzett Sorian-szabadrúgást védeni tudta a tasnádi hálóőr, az így indított bal oldali kontrát pedig a csereként, és sérüléséből egy hónap után visszatérő Nagy Imre vezette a fél pályán keresztül, majd az ellenfél büntető területe előtt kikészítette középre a labdát az érkező Adrian Ciulnak, aki Alex Afrapt mellől „hálót szaggatott” (2–1).

Szárnyra kaptak a tasnádiak, Nagy Imi, Cădar, majd Parnău Márk növelhették volna az előnyt, de hihetetlen helyzetekből hibáztak. Az utolsó öt percben visszont visszazártak, magukra húzva az ellenfelet, amelynek a rendes játékidő végén sikerült egyenlítenie is: egy jobb oldali szöglet után a tasnádiak nem tudtak felszabadítani, a 16-os széléről pedig a csereként beállt Radu Ștefan védhetetlenül vágta a labdát a kapuba (2–2).

Pontokat vesztett az Unirea, míg az addig dobogós Metalurgistul pontot mentett az utolsó pillanataban. Sőt, nyerhetett volna, amennyiben Afrapt rendesen ért volna a labdához egy beívelésnél.

Liga 3, 5-ös csoport, 12. forduló

Tasnádi Unirea – Kudzsiri Metalurgistul 2–2 (0–1).

Gólszerzők: Stanciu (63. perc), Ciul (74.), illetve M. Popa (45+1.), R. Ștefan (90.)

Unirea: Cherecheș – Catună, Vădan, Bălău, Parnău, Bercean, Stanciu, R. Silaghi (Nagy, 59. perc), Ciul (Bolba, 83.), Cădar (Dascăl, 90+1.), Faur. Vezetőedző: Marius Botan.

Metalurgistul: Crivăț – Negrescu, Săuca, Vărărean, M. Popa (Negrean, 75.), Itu, Făgărășan, Bold, Sorian, Tăban (Afrapt, 79.), Udrea (R. Ștefan, 79.). Vezetőedző: Călin Moldovan.