2024. 04 26.
14 °C

Az utolsó percekben kicsúszott a meccs

2020.01.08 - 08:11

Marad a csoportja harmadik helyén a Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapata, miután Procaccini tanítványai a Női Közép-Európa Ligában az első marburgi találkozójukon alulmaradtak német vendéglátóikkal szemben. A végsőkig kiélezett volt a csata.

A második félidő teljesítménye döntötte el a BC Pharmaserv Marburg – Szatmárnémeti VSK női kosárlabda-mérkőzést, így a mieink elvesztették a Női Közép-Európa Liga (CEWL) keddi csoportmeccsét.

Az első két negyed is egy rendkívül kiélezett csatát hozott a Georg Gassmann Sportcsarnokban. Katlyn Yohn zsinórban háromszor triplázott az első két és fél percben, és a német házigazdák ezzel 9–2-re vezettek. Alina Podar is célba vette az ellenfél kosarát a 6,25 méteres félkörön kívülről, és Bernice Mosby is betalált, így egy perccel később már 9–7 volt az állás. A hetedik percben Maja Miljkovic és Mosby pontjaival már a VSK vezetett (13–18), és a lányok egészen a kilencedik percig tartani tudták az előnyt, amikor Hanna Reeh egy triplával zárta a negyedet, így 25–23-as állásnál mehettek a kétperces pihenőre a csapatok.

A folytatásban a németek másfél perc alatt nyolc pontot tettek a két csapat közé (31–23), majd Podar újabb triplája beindította a szatmári pontgyártást. A 15. percben Oláh Andrea találatával 31 egál volt az állás, majd a szatmári lány, illetve Mosby tripláival és Miljkovic találatával már VSK-előnyt mutatott az eredményjelző (33–39). A szerb lány pontjaival zárult az első félidő, és a nyolcpontos VSK-előny (35–43) némi bizakodásra adott okot.

Azonban a szünet megtörte Mauro Procaccini edző tanítványainak a lendületét. Az ellenfelük három perc alatt ledolgozta hátrányát és átvette a vezetést (46–45), majd újabb szoros pillanatok következtek. A 27. perc elején Flavia Ferenczi hármasával egyszer még meglépett a VSK (49–52), de a házigazda vissza tudott jönni, és a 28. percben már a hazaiak vezettek hárommal (57–54). Ez az előny megmaradt az utolsó negyedre is (61–58), majd Stephanie Wagner két triplája hét pontot tett a két csapat közé a 36. percben (73–66).

Két perccel a vége előtt engedhette el a meccset a VSK, amikor Johanna Klug szabaddobásaival tizenegy pontra nőtt a marburgiak előnye (79–68). Oláh Andrea és Mosby távoli próbálkozásaiból csak egy talált be, míg túloldalt Klug és Alexandra Wilke is eredményes volt, így 85–71-es állásnál szólalt meg a mérkőzés végét jelző sípszó.

Szerda este lejátsszák a visszavágót is. A német csapat az egyetlen a szériában, amely nem volt hajlandó Szatmárra utazni. A Marburg vezetői arra hivatkoztak, hogy a VSK határidőn túl jelentkezett a CEWL idei kiírására, és csak úgy fogadták el a szatmáriak késői nevezését, ha nem kell ideutazzanak. A széria többi csapatát, a cseh Brno és Ostrava, illetve a belga Charleroi nem keresett kifogásokat. A Brno már lejátszotta szatmári meccsét, a belgákat február 5-én, az Ostravát pedig február 19-én fogadja a VSK.

Csütörtökön már utazik haza a csapat, ugyanis változott a hétvégi programja: a kolozsváriak kérésére a középszakasz A-csoportjának első fordulójában a VSK lesz a házigazda az Universitatea elleni szombati meccsen.

CEWL, B-csoport, a 3. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Marburg – Szatmárnémeti 85–71 (25:23, 10:20, 26:15, 24:13).

Marburg (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Alexandra Wilke (8/3/5), Theresa Simon (7/6/2), Johanna Klug (16/8/2), Katlyn Yohn (9/3/4), Stephanie Wagner (10/3/4) – Maria-Angelina Sola (11/2/1), Hanna Reeh (3/0/0), Finja Schaake (6/0/0), Lisa Kiefer (2/1/1), Candice White (4/1/4), Luzie Marie Hegele, Tonisha Vanee Baker (9/8/1). Vezetőedző: Patrick Unger.

Szatmár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernice Mosby (18/7/1), Oláh Andrea (16/2/0), Maja Miljkovic (16/6/3), Alina Podar (9/0/0), Flavia Ferenczi (5/3/3) – Andreea Huţanu (4/5/2), Carla Popescu, Adina Pop, Adina Stoiedin (3/3/0). Vezetőedző: Mauro Procaccini.