×
2024. 04 25.

Bajban a Vidi és a Steaua, 2–0-ról nyert az Astra

2015.08.21 - 07:49

A Videoton kezdett jobban csütörtök este a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének play-off körében a lengyel Lech Poznan otthonában, azonban a kihagyott helyzeteket és a védelmi hibákat a hazaiak hamar büntették.

A 11. percben Lenetty szerezte meg a vezetést (1–0). A pihenő után a Lech kezdett jobban, a magyarok az 57. percig jól védekeztek, de aztán Lovrencsics jobb oldali beadásánál Szolnoki Roland és Danilovics is elaludt, Thomalla fejese a kapufán csattant, de a vetődő kapusról mégis bepattant a labda (2–0). A harmadik gólt Tralka szerezte, aki három védő közül fejelt (3–0). Az Astra Giurgiu – AZ Alkmaar mérkőzésen sok gól született. A holland vendégek már a 11. percben vezettek Henriksen góljával (0–1), két perccel később pedig Janssen megduplázta az előnyt (0–2). A két gyors gól azonban nem szegte a román csapat kedvét: Boldrin fejese után a vendégek hálóőre, Rochet a saját kapujába tolta a labdát (1–2), Alibec a 40. percben egyenlített (2–2), majd a Resicabányától szerződtetett Dandea az első félidő vége előtt lőtt gólt, ezzel megnyerve az Astranak a meccset (3–2). Tíz éve várta a Steaua a visszavágót a Rosenborg ellen, azonban nem tudtak mit kezdeni a norvégokkal. Kihagyott helyzetből volt bőven, amit a vendégek büntettek is. A gólok a második félidőben születtek, a 62. percben Mikkelsen talált be egy védelmi hiba után (0–1), öt perccel később Helland duplázta meg az előnyt — bár lesről indult a játékos — (0–2), a kegyelemdöfést pedig a 90. percben Jensen adta meg (0–3). Utóbbi gólját 20 ezer néző tapsolta meg, ugyanis ennyien látogattak ki a Nemzeti Arénában rendezett mérkőzésre. Ezek a nézők a meccs végén a szakmai stáb távozását kérték.

Európa Liga, play-off, 1. mérkőzés

Astra Giurgiu – AZ Alkmaar 3–2 (Rochet 25. perc – öngól, Alibec 40., Dandea 45., illetve Henriksen 11., Janssen 13.)

Steaua – Rosenborg 0–3 (Mikkelsen 62., Helland 67., Jensen 90.)

Lech Poznan – Videoton 3–0 (Linetty 11., Thomalla 57., Tralka 68.).