2024. 04 26.
14 °C

Bajnok lett a Hami Speranţa?

2016.04.30 - 19:15

A Halmi Speranţa nyerte a labdarúgó Liga 5 rangadóját az Egri Sasok ellen. A rájátszás 2. fordulójának a szombati mérkőzésén a hazaiak 3–2-re győztek, így már tizenegy pont az előnyük a felsőház táblázatának az élén.

„Megjöttek az aranylábú srácok” – szólt az egyik egri szurkoló buzdító szava szombaton a halmi focipálya szélén, hiszen kedvencei, az Egri Sasok a Halmi Speranţa vendégei voltak. Simon Elek edzőjátékos legénysége győzelem esetén öt pontra közelítette volna meg az éllovas halmi csapatot és életbe tartotta volna a reményeket a csoportgyőzelemre. Viszont az „aranylábú” Sasok szombaton nem villogtak. A fölényben és szervezetebben játszó halmiak a 17. percben Alin Caba révén vezetést szereztek, de az 1–0-s eredmény a szünetig nem változott. A fordulás után negyed óta alatt kettőre növelték az előnyüket: az 51. percben a 18 éves Mike Tamás talált be közelről (2–0), majd a 36 éves Caba duplázott (3–0). Leült a mérkőzés, ezért a hazaiak már a zsebükbe hitték a három pontot. A kapust is lecserélte a Speranța, de erre majdnem ráfáztak: a 73. percben Király Claudiu lövésénél lemarad a Cătălin Rus (3–1), tíz perccel később pedig Király duplázott (3–2). Próbált szorítani az egri csapat, viszont Simon Elek nem cserélt, a kilencven percet játszó „aranylábúak” pedig már nehezen értek a labdához. Maradt a megérdemelt 3–2-es hazai siker.

Az elmúlt hétvégén egyébként nem játszották le az Erdődi Cetate II – Avasújfalui FC ötödosztályos bajnokit. A satumaresport.ro szerint az erdődiek tiltakozás képen nem jelentek meg a hazai mérkőzésen, ugyanis így akarják kifejezni nemtetszésüket az egyes bíráskodások ellen. Szerintük az elmúlt fordulóban a játékvezető addig hosszabbította az egri mérkőzést (10 percet), amíg az hazaiak egyenlíteni tudtak 2–2-re, ugyanakkor úgy vélik, hogy pénteken, az első számú csapatuk, az Avasújvárosi Talna elleni elitligás meccsen meg lett lopva a bírók által azután, hogy a Cetate 1–0-ra vezetett a Talna otthonában.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!