10 °C
enyhe intenzitású szitálás

Bajnok lett a kölcseys focicsapat

2015.10.19 - 18:46

Egy arannyal, egy ezüsttel és három bronzzal az éremtáblázat negyedik helyén zárt a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium az I. Erdélyi Magyar Középiskolás Sportolimpián Kolozsváron.

Öt éremmel tértek haza a Szatmár megyét képviselő szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium sportoló diákjai Kolozsvárról, az I. Erdélyi Magyar Középiskolás Sportolimpiáról. A kétnapos tornán több száz tanulót mozgattak meg a szervezők, akiknek csak elenyésző része hivatásos sportoló. A 47 fős kölcseys diákküldöttségben is csak négy igazolt sportoló kapott helyett: Csorvási Dávid, Tamás Dávid (labdarúgás, FC Olimpia), Santai Szabolcs (atlétika, labdarúgás, LPS) és Kállai Eszter (kosárlabda, Szatmárnémeti VSK).

Mint arról beszámoltunk, szombat reggel ünnepi megnyitóval, hagyományteremtés céljából vette kezdetét Kolozsváron az első EMKS, amelyen 22 erdélyi magyar iskola félezer diákja vett részt. A fiatalok röplabda, kézilabda, atlétika, labdarúgás és kosárlabda sportágakban mérték össze tudásukat.

A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének (RMPSZ) közép-erdélyi alelnöke, Virág Erzsébet azt kívánta a fiataloknak, hogy olyan tornatanáraik legyenek, akik inspirálóan hatnak tevékenységeikre, önmaguk felülmúlására, határaik kitolására ösztönzik őket. Ezt teszi a Kölcsey Ferenc Főgimnázium három testnevelő tanára, Filip Zoltán, Kristóf Mihály és Uţa Andrea, de melléjük társult egy lelkes informatika szakos tanár is, Demeter Csaba. A kitartó munka eredménye, hogy a Kölcsey focicsapata veretlenül, hat nyert mérkőzéssel, 29–9-es gólkülönbséggel zárta a tornát úgy, hogy csak az elődöntőben és a döntőben tudta megszorongatni az ellenfele (3–2-es győzelem a Bethlen Gábor Kollégium ellen, majd 2–1-es siker a Cserey-Goga Technológiai Líceum ellen). Ráadásul a gólkirályi cím is Szatmárra jött, Csorvási Dávid ugyanis a torna góllövő listájának az élén zárt 13 találattal.

Musta Patrick a fiúk 1000 méteres futószámában zárt a második helyen, míg Filip Rebeka a lányok 800 méteres versenyszámában bronzérmet szerzett. A harmadik helyen zártak a lányok és a fiúk röplabdacsapatai is.

A hétvégi esemény egyébként az RMDSZ, az RMPSZ és a Testnevelő Tanárok Országos Tanácsa (TTOT) közös szervezésében jött létre, a Kolozsvár 2015 – Európa Ifjúsági Fővárosa projekt keretében. A torna fővédnöke volt a kolozsvári származású Károlyi Béla, az Amerikai Egyesült Államok nemzeti tornacsapatának vezetője.

„Nagyon jó volt a szervezés, a körülmények is kifogásolhatatlanok voltak. Le a kalappal a szervezők előtt” — értékelt röviden lapunknak Filip Zoltán.