2024. 04 19.
3 °C

Bajnok lett Bocsi Patrik

2017.05.08 - 10:46

1995 után ismét bajnok lett egy szatmári ökölvívó: az érkávási egyesület színiben egy éve bokszoló Bocsi Patrik az elmúlt hétvégén Brezoiban nyerte meg a kadettek 40 kilós küzdelmét.

Huszonkét év várakozás után állhatott ismét a bajnoki dobogó legfelső fokára szatmári ökölvívó: az elmúlt hétvégén a Vâlcea megyei Brezoi városban az Érkávási Olimpia SK színeiben a szatmárnémeti Bocsi Patrik (képünkön jobbról a második) szerzett aranyérmet a kadett korosztályos országos megmérettetésen.

A szatmárnémeti Sportlíceumban tanuló 13 éves srác hatalmasat küzdött a bajnoki címért. A 40 kilogrammosok súlycsoportjában hét ökölvívó sorakozott fel a ringben. Patrik a bukaresti ellenfelét verte a nyitányon 5–0-ra, majd egy nagyon kiélezett harc következett a döntőbe jutásért: craiovai ellenfelét 3–2-re verte, ami hatalmas lendületet adott Mihai Stan edző (képünkön jobbról az első) tanítványának, hiszen a fináléban simán, 5–0-ra nyert Emil Chiriac (Scorpionul Iași) ellen.

„Legalább egy éremben bíztam a bajnokság előtt, de nem gondoltam volna, hogy ez ilyen szépen fog csillogni — nyilatkozta az Érkávási Olimpia SK ökölvívó szakosztályának az elnöke, Florin Mulcuțan (képünkön balról az első), aki a múlt hét folyamán ünnepelte születésnapját. — A legszebb születésnapi ajándék, amit kaptam. Három éve indítottam el az ökölvívó szakosztályt Érkáváson, már van hat bajnoki érmünk, amelyből egy arany. Ez hihetetlen. Ráadásul ezzel a bajnoki címmel Európa-bajnoki szereplési jogot is szerzett. Patrik az első szatmári bokszoló, aki Eb-n vesz részt. Talán ott is összejön egy jó eredmény” — tette hozzá Mulcuțan.

Bocsi Patrik egyébként egy éve bokszol. A következő hetekben nagyon sűrű program vár rá, hiszen júniusban utazik vissza Râmnicu Vâlceára, ahol a román válogatottal fog készülni az Eb-re. Többek köszött fehéroroszországi és szlovákiai tornákon fog némi nemzetközi tapasztalatot szerezni, júliusban pedig Râmnicu Vâlceán lép majd szorítóba Európa legjobbjainak a mezőnyében.

Patriknak a testvére, Balázs (képünkön balról a második) is bokszol, ő 46 kilogrammosok között lépett szorítóba és az ötödik helyen zárt.

Legutóbb egyébként 1995-ben, a Szatmárnémeti Voința SK junior korosztályos bokszolója, Sorin Tătar nyert bajnoki aranyérmet szatmári egyesület színeiben. A mostani sikerét Mulcuțan köszönetet mond az érkávási önkormányzatnak, illetve Florin Cosmának, az Érkávási Olimpia elnökének, valamint mindazoknak, akik támogatják az érkávási ökölvívókat.